featured

Polonya’da 450 kişiye ait toplu mezar ortaya çıktı! Kafalarını bacaklarının arasına koyarak gömmüşler

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Polonya’da gerçekleştirilen bir yol çalışması sırasında, 400’den fazla ‘vampir’ olduğuna inanılan bireylere ilişkin iskeletlerin bulunduğu toplu bir mezar bulundu.

KAFALARI BACAKLARI ORTASINA KONULMUŞ

Kuzeydoğudaki Luzino köyünde yapılan bu korkutucu keşifte, 450’den fazla iskeletin kimilerinin başları kesilmiş, başları bacakları ortasına konmuş ve ağızlarına bir bozuk para yerleştirilmişti.

AMAÇ ‘VAMPİR LANETİNİ’ KALDIRMAK

Bu ritüel, 19. yüzyılda bu bölgede ‘vampir lanetini’ kaldırmak için uygulanıyordu. Arkeolog Maciej Stromski, bu uygulamanın, ölülerin mezarlarından dönme inancını engellemek için yapıldığını belirtti.

ÖLEN KİŞİNİN BAŞI KESİLİP, BACAKLARININ ORTASINA KOYULUYORDU

Ayrıca, bir aile üyesi cenaze sonrası kısa bir müddet içinde öldüyse, ölen kişinin bir vampir olabileceğine dair inanışları da ortaya çıkarıldı. Bu durumda, ölen kişinin mezarı açılıyor, başı kesiliyor ve bacaklarının ortasına yerleştiriliyordu. Araştırmacılar ayrıyeten, iskeletlerin yüzde 30’unun yanında tuğla bulduklarını ve bunun bir ritüel olarak uygulandığını belirtti.

BEZEN KAFATASLARINA METAL ÇUBUK YA DA ÇİVİ ÇAKILIYOR

Bu vampir inanışları, insanların birtakım ölülerin kan emici canavarlar olarak mezarlarından çıkacağına ve yaşayanları korkutacağına dair endişelerini yansıtıyor. Bu bölgede, ölülerin mezarından dönmesini engellemek için ölülerin kafatasına metal çubuk ya da çivi çakıldığına dair bulgular bulmak da yaygın.

Polonya’da 450 kişiye ait toplu mezar ortaya çıktı! Kafalarını bacaklarının arasına koyarak gömmüşler

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir