featured

Popüler torrent sitesi 15 yıl sonra kapatıldı!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yüksek kaliteli sinema ve dizi indirmek için kullanılan torrent sitesi RARBG kapatıldığını açıkladı. Yaklaşık 15 yıldır hizmet veren platform, kepenkleri apansız indirme kararı aldı. Aylık milyonlarca ziyaretçiyi çeken platform, Covid-19 sonrası maliyetleri kaldıramadığını söyledi.

Torrent film/dizi sitesi RARBG fişini çekti

Torrent platformu RARBG birinci olarak 2007’de erişime açıldı. Film ve dizi indirmek emeliyle kurulan web sitesi, apar topar kapatılma kararı aldığını açıkladı. Kullanıcılar, torrent sitesini ziyaret ettiklerinde RARBG’nin kapatıldığını bildiren kısa bir bildiriyle karşılaştı.

Mesaj ayrıntılara inmiyor olsa da, Covid-19 sonrası kimi beklenmeyen olaylar yaşadıklarını söylüyor. Geliştirici gruptaki birtakım şahısların hayatını kaybettiği ve kimilerinin ise kalıcı sıhhat sıkıntılarıyla boğuştuğuna dikkat çekildi.

Ayrıca site için ayrılan harcamaların hayli yükselerek mali badirelere yol açtığı bildirildi. Bu karardan pişmanlık duyduklarını belirten RARBG, oy birliğiyle siteyi yönetmeye devam edemeyeceklerini tabir etti.

Mesajda, Avrupa bilgi merkezlerinde elektrik fiyatlarının arttığına değinildi. Güç maliyetleri yükseldikçe, RARBG’nin finansal kaynaklar olmadan faaliyetlerini sürdürmesi zorlaştı. Enflasyon ve buna bağlı olarak ortaya çıkan günlük masraflarla birleştiğinde, takım bu masrafları cebinden karşılamanın imkansız olduğunu gördü.

RARBG’nin bu ani kapanışı kullanıcıları hazırlıksız yakaladı. Yüksek kaliteli film/dizi izlemek isteyenler tarafından tanınan olarak kullanılıyordu. Fakat torrent sinema izlemenin yasal olmadığını ve idari cezalar ile karşılaşabileceğinizi hatırlatalım.

Peki siz bu husus hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Popüler torrent sitesi 15 yıl sonra kapatıldı!

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir