featured

Roket tasarlayacak ama işe babası bırakacak: İşte SpaceX’in 14 yaşındaki mühendisi!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kairan Quazi isimli 14 yaşındaki çocuk bu ay Santa Clara Üniversitesi Mühendislik Okulu’ndan mezun olacak. Adeta bir dahi olan Quazi’yi değişik bir gelecek bekliyor. 14 yaşındaki mühendis, önümüzdeki günlerde SpaceX’in takımına katılmayı bekliyor.

Kairan Quazi, uzay şirketi SpaceX‘te çalışmaya başlayacak

Santa Clara Üniversitesi 172 yıllık tarihinin en değişik günlerinden birisini yaşıyor. Üniversite, bu ay sonunda en genç mezununu verecek. Adeta bir dahi olan Kairan Quazi , Elon Musk‘ın gözünden kaçmadı. Musk, Quazi’yi SpaceX bünyesine katmaya hazırlanıyor.

Her şey planlandığı üzere giderse Quazi, önümüzdeki ay başında uydu bağlantı ve uzay aracı üreticisinde yazılım mühendisi olarak işe başlayacak. Gencin Starlink üzerine çalışmalar yürüteceği gelen bilgiler ortasında. Quazi, SpaceX hayatımın bir kesimi olacak diyerek heyecanını açıkladı. Öte yandan SpaceX’in işe alımların hayli kuvvetli ve düşük bir şirket olduğunu açıklamak da yarar var.

Bilgisayar Bilimi ve Mühendisliği kısmından mezun olan Kairan Quazi, Pleasanton’da yaşıyordu. Genç, yeni işine gidebilmek için önümüzdeki günlerde Washington eyaletine taşınacak. Görünen o ki Quazi, işe babası aracılığıyla gidip gelecek.

Quazi’nin yolcuğu epey küçük yaşlardayken başladı. 2 yaşındayken tam cümleler kurmaya başlayan dahi için Ailesi, öğretmeni ve çocuk tabibi ileri derecede bir zekaya sahip olduğunun farkındaydı. 9 yaşındayken okuldaki öğretilen bilgilerin kendisini geliştirmediğini farkeden Quazi, Livermore, California’daki Las Positas Koleji’ne yerleşti. Burada aldığı eğitim ve gerekli imtihanların akabinde devlet üniversitesi olan Santa Clara’ya geçti.

Roket tasarlayacak ama işe babası bırakacak: İşte SpaceX’in 14 yaşındaki mühendisi!

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir