featured

Roma’da Julius Caesar’ın öldürüldüğü meydan açık hava müzesi olarak halka açıldı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Roma diktatörü Julius Caesar’ın M.Ö. 44 yılında Mart ayının 15’inde, bir küme mutsuz senatör tarafından bıçaklanarak öldürüldüğü meydan müze olarak halkın hizmetine sunuldu.

SOKAK DÜZEYİNİN ALTINDAYDI

Sezar, başşehrin kalbinde yer alan ve dört tapınağın kalıntılarına konut sahipliği yapan Largo Argentina meydanında hayatını kaybetti. Tüm bu tapınaklar bugüne dek sokak düzeyinin altında bulunuyordu ve ziyaretçiler, yalnızca ağır bir yol kavşağına yakın manilerin akabinde görebiliyordu.

ARTIK İNCELEYEBİLECEKLER

Artık, Salı gününden itibaren, ziyaretçiler bu tapınakları yer düzeyinde, yürüyüş yolu üzerinde dolaşarak yakından inceleyebilecekler. Bu proje, 1920’lerde Roma’da gerçekleştirilen inşaat çalışmaları sırasında birinci sefer keşfedilen ve kazılan bu alanda gerçekleştirilen işlerin finansmanını, İtalyan moda meskeni Bulgari üstlendi.

SOKAK KEDİLERİ İÇİN SIĞINAK VAZİFESİ GÖRÜYOR

Bu alan, günümüzde ayrıyeten sokak kedileri için bir sığınak vazifesi görüyor. Caesar’ın arkadaşı Brutus’u katilleri ortasında görerek “Sen de mi, Brutus?” kelamlarını söylediği yerin yakınında bulunan bu alanı ziyaret etmek isteyenler 5 euro ödeme yapacak.

Roma’da Julius Caesar’ın öldürüldüğü meydan açık hava müzesi olarak halka açıldı

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir