featured

Rusya, Kripto Konusunda Kararlı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Rusya, uluslararası alanda kripto kullanımı için gerekli prosedürleri yürütecek özel bir komite oluşturuyor.

Geçtiğimiz günlerde Rusya Merkez Bankası Başkanı Elvira Nabiullina, dış ödemeler ve uluslararası alanda kripto kullanımına yeşil ışık yakmıştı. Uralpolit’e göre, Rusya, uluslararası alanda kripto para birimlerinin kullanımına ilişkin özel bir komite oluşturacak.

Rusya, Uluslararası Alanda Kripto Paralara Odaklandı

Daha önce bu alanda deneysel çalışmalar ile ilerleyen Rusya, çalışmalarını bir adım öteye taşımakta kararlı. Rusya, oluşturacağı özel komiteye, kripto para birimlerinin uluslararası arenada kullanımını devredecek. Komite, gerekli izinlerden ve kullanım şekillerinden sorumlu olacak.

Ülkenin dış ekonomi alanında kripto para birimlerine yanaşması, ülke hükümetinin aldığı çeşitli planların bir parçası olarak öne çıkıyor. Bu hamleyle birlikte, daha hızlı ve daha kolay işlemlerin gerçekleştirilmesi amaçlanıyor.

Tüm bu süreçlere rağmen hükümet, ülkedeki insanların dijital varlıklara yönelmesine sıcak bakmıyor. Maliye Bakan Yardımcısı Alexei Moiseev, Rusların kripto para birimlerine yatırım yapmasını önermedi. Moiseev’e göre, kripto yatırımları Ruslar için risk teşkil ediyor.

Uluslararası arenada kripto paraların kullanımına yönelik yasa değişiklikleri hükümet içerisinde tartışılırken, yeni oluşturulacak komitenin yapı taşları da belirleniyor.

Özel komitede, Merkez Bankası’ndan ve kolluk kuvvetlerinden uzmanlar yer alacak. Deneysel kullanım için de özel bir yasal rejim getirilecek.

Rusya, Kripto Konusunda Kararlı

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir