featured

Sabiha Gökçen’de şüpheli yolcunun çantasından binden fazla canlı arı çıktı! Özelliklerini duyunca sebebi anlaşıldı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sabiha Gökçen Havalimanı‘nda takibe alınan bir şüphelinin bagajlarını denetim eden Gümrük Koruma takımları, toplam 1.240 adet Karniyol cinsi canlı arı ele geçirdi.

TEDİRGİN HALLERİ DİKKAT ÇEKTİ

Yurt dışından Sabiha Gökçen Havalimanı’na gelen yabancı asıllı yolcudan şüphelenen takımlar, şüpheliyi takibe aldı. Pasaport süreçleri sırasında huzursuz halleriyle dikkat çeken kuşkulu, gruplarca x-ray tarama sistemine sevk edildi.

CANLI ARILAR ŞEFFAF KUTULARA SAKLANMIŞ

Tarama sistemi sırasında kuşkulu yoğunluklar tespit eden gruplar, şüpheliye ilişkin bagajları fiziki denetime tabi tuttu. Şüphelinin nezaretinde yapılan denetimlerde 205 şeffaf kutu içerisinde her kutuda 6 adet olmak üzere toplamda 1.240 adet Karniyol cinsi canlı arı gruplar tarafından kurtarıldı.

BAL VE POLEN RANDIMANI ÖBÜR IRKLARDAN DAHA FAZLA

Arıların ırkını araştıran takımlar, etraf şartlarına daha çabuk adapte olduğu ve ilkbahar periyodunda daha kısa vakitte çoğaldığı için bal ve polen randımanının başka ırklardan daha fazla olması nedeniyle kaçakçıların faaliyetlerine mevzu olduğu anlaşıldı. Ele geçirilen arılar muhafaza altına alınması için Pendik İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğüne teslim edilirken, mevzuyla alakalı soruşturma İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’nca sürüyor.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Şimdiki
Sabiha Gökçen’de şüpheli yolcunun çantasından binden fazla canlı arı çıktı! Özelliklerini duyunca sebebi anlaşıldı

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir