featured

Şafak Mahmutyazıcıoğlu’nun cinayet davasında Seren Serengil tanık olarak dinlendi

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beşiktaş eski yöneticisi avukat Şafak Mahmutyazıcıoğlu‘nun öldürülmesine ait davada, hakkında 3 kere zorla getirilme kararı verilen Seren Serengil duruşmaya katılarak şahit olarak dinlendi. Seren Serengil, sözünde bahsi geçen silahla ilgili bir konuşmaya tanıklık etmediğini ve bu olayın içinde bulunmak istemediğini belirtti.

“SİLAHLA İLGİLİ BİR KONUŞMA GEÇMEDİ”

Bakırköy 12. Ağır ceza mahkemesinde bugün görülen duruşmaya 7 tutuklu sanık bulundukları cezaevinden getirilirken, kimi tutuksuz sanıklar da hazır bulundu. Mahmutyazıcıoğlu’nun ağabeyi Celal Mahmutyazıcıoğlu ve taraf avukatları da duruşmaya katıldı. Daha evvel şahit olarak dinlenmesi için hakkında 3 defa zorla getirilme kararı çıkartılan Seren Serengil bu duruşmaya katıldı. Tabirinde, “Ece’nin ve Şafak’ın arkadaşıydım. Taziyeye gitmiştik. Mesken çok kalabalıktı. Ece’nin arkadaşı Sezer’in telefonunda bir beyefendiyle manzaralı konuşma yapılıyordu. Telefondaki kişi ‘Bana geldi teslim olmasını söyledim’ dedi. Yalnızca bunu duydum. Bayağı uzun bir konuşma oldu. Ortalarında Galeria ya da silahla ilgili bir konuşma geçmedi. Ece ile tıpkı koltuktaydık. Konuşmanın tümünü hatırlamıyorum. Ece’ye ‘Ben neyin şahitliğini yapacağım, kimseyi tanımıyorum’ dedim. Ece bana ‘Silah almışlar hatırlamıyor musun’ diye sordu. Ben de hatırlamıyorum dedim, mahkemeye gelmek istemediğimi söyledim. Bu olayların içinde sanatçı olarak olmak istemedim” dedi.

MUSTAFA RAHMAN TOHMA: SİLAH KONUSUNU YA DA TEHDİDİ DUYMADIM

Seren Serengil’in sevgilisi Mustafa Rahman Tohma da şahit olarak dinlendi. Tohma, “Ece’nin konutuna taziyeye gittik. Bir telefon konuşması oldu. 30 saniyesine denk geldim yalnızca. Silah konusu ya da tehdit konusu duymadım. Sonra da çıktık” dedi.

MAHMUTYAZICIOĞLU’NU VURAN KİŞİ TAHLİYESİNİ İSTEDİ

Duruşmada kelam hakkı verilen Ali Yasak, “Ben de mağdurum. Seken bir mermi nasıl Şafak’a geldiyse bana da gelebilirdi. Allah’a şükür gelmedi. Argümanlar desteksizdir, ispat ortada yoktur. Tahliyemi talep ediyorum” dedi. Şafak Mahmutyazıcıoğlu‘nu vuran Kadir Yasak ve öteki sanıklarda tahliyelerini talep etti. Mahkeme restoranda çay servisi yapan çalışanın şahit olarak dinlenmesine, savcının varsa tevsi tahkikat taleplerini bildirmesine yoksa temel hakkındaki mütalaasını hazırlamasına karar vererek duruşmayı erteledi.

İDDİANAMEDEN

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı’nın hazırladığı iddianamede, olay şöyle aktarıldı: “Bakırköy’de Ahmet Yosunlu ismine kayıtlı olan bir daire, satışı için emlakçılık yapan Kerem Öztürk’e devredildi. Öztürk bu daireyi satmak için müşteri ararken, apartmanın en üst katında oturan müşteki Suphi Malgaz ile daireye müşteri bulunması konusunda anlaştı. Suphi Malgaz, Kerem Öztürk’e 1 milyon 450 bin TL karşılığı daireyi alacak bir arkadaşı olduğunu söyledi. Daireyi Malgaz, 1 milyon 650 bin TL’ye satarak, alıcıdan 170 bin TL kurul almış oldu. Kerem Öztürk ile Gökhan Karakan bu durumu öğrendikten sonra Malgaz’a bu ölçüsü kendilerine ödemesi gerektiğini söyledi. Taraflar bir mutabakata varamayınca Gökhan Karakan, Malgaz’ı öldürtmekle tehdit etti. Gökhan Karakan, Seccad Yeşil’e ulaşarak kelam konusu parayı tahsil etmesini istedi. Seccad Yeşil, arkadaşı olan Kadir Yasak’a durumu anlattı.

Yasak, Suphi Malgaz ile bir buluşma teklif etti. Bakırköy’de bir restoranda gerçekleşen görüşmede, Şafak Mahmutyazıcıoğlu Suphi Malgaz’ın yanında geldi. Mahmutyazıcıoğlu’nun Malgaz’a dayanak olması nedeniyle, Kadir Yasak ve Seccad Yeşil kelam konusu parayı alamadı. Kadir Yasak ve Seccad Yeşil bu nedenle Şafak Mahmutyazıcıoğlu’nu maksat alarak, 27 Ocak’ta cinayeti işledi.” İddianamede Ali Yasak ve Abdulkadir Kara hakkında 4 farklı kabahatten ağırlaştırılmış müebbet ve toplam 3 yıl 9’ar aydan 12 yıl 6’şar aya kadar mahpus cezası istendi.

Kadir Yasak, Seccad Yeşil, Serkan Dakman, Fatih Okan Kodak, Burak Otçuoğlu ve Uğurcan Bilge hakkında ise 3 farklı suçdan ağırlaştırılmış müebbet ve toplam 3 yıl 9’ar aydan 10 yıl 6’şar aya kadar mahpus cezası ile cezalandırılmaları talep edildi. Gökhan Karakan ve Kerem Öztürk hakkında 3 başka hatadan ağırlaştırılmış müebbet mahpus ile toplam 3 yıl 9’ar aydan 10 yıl 6’şar aya kadar mahpusla cezalandırılmaları istendi. Öbür 9 sanık için de ‘Suçluyu kayırma’ cürmünden değişen oranlarda mahpus cezası istendi.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Yeni
Şafak Mahmutyazıcıoğlu’nun cinayet davasında Seren Serengil tanık olarak dinlendi

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir