featured

Sağlık Bakanı Koca’dan Kızılay Başkanı Kerem Kınık’a istifa çağrısı: Orada durmamalı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kahramanmaraş merkezli zelzelelerin 4. gününde, Kızılay‘ın deposundaki çadırları ünlü müzikçi Haluk Levent’in kurucusu olduğu Ahbap Derneği ve Türk Eczacıları Birliği’ne sattığı ortaya çıkmıştı. Kızılay, tartışmaların odağı haline gelince kan bağışı da azalmıştı.

“ALGIYA SEBEP VERİYORSAK GEREĞİNİ YAPMALIYIZ”

Kızılay Lideri Kerem Kınık ise birçok bakan, siyasetçi ve vatandaş tarafından istifaya çağrılmıştı. Dün de Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca, Üsküdar Belediyesinin düzenlediği programda gençlerle bir ortaya geldi. Koca’ya Kızılay sorusu da yöneltildi. Kızılay’ın güzide bir kurum olduğunu belirten Bakan, “Kızılay hizmet ediyor. Eyvallah. Bunda hiç kuşku yok. Hakikaten çok çalışan fedakar, cefakar kardeşlerimizin olduğunu biliyoruz. Ve memleketin bütün hastalarının yalnızca kan sıkıntısını organize etmiş olması bile çok kıymetli bir muhtaçlık. Lakin bazen algılar olguların önüne geçiyor. Ve biz bu algıya sebep veriyor isek gereğini yapmalıyız.” dedi.

“ORADA DURMAMALIYIZ”

Koca, açıklamalarını şöyle sürdürdü: “Bir kişinin bile kan vermesini, bir vatandaşımızın bile kan vermesini, kan muhtaçlığı için kan vermesini etkileyebilecek bir algıya sebep olabiliyorsak, biz orada durmamalıyız. Kanaatim bu.”

Sağlık Bakanı Koca’dan Kızılay Başkanı Kerem Kınık’a istifa çağrısı: Orada durmamalı

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir