Saglikli Diyet Listesi *2022*

Vücutta biriken yağlar ve sağlıksız kilolardan kalıcı olarak kurtulabileceğiniz, sağlıklı kilo vermek için uygulamanız gereken yöntemler ve diyet listeleri sizler için araştırdık. Kilo vermek bir anda yapılabilecek bir olay değildir. Öncelikle bunu kavramanız, kilo verme sürecini ideal bir zaman aralığında gerçekleştirmeniz gerekir. Kalıcı zayıflamanın en önemli noktası bir diyet listesini uzun süre tekrarlamak, yemek disiplinini oturtmaktan ve alışılmış yemek yeme alışkanlığını değiştirmekten geçer. Uzun vadede bu alışkanlıkları değiştirerek yeni kiloların da alınmasını engelleyebilirsiniz.

Vücudunuzda ki yüksek yağ oranı, fazla kilolar fiziksel olarak sizi zorlar ve kötü bir görüntü oluşmasını sağlar. Kusursuz görünümünüze hiçbir zaman kavuşamayacağınız ve kendinizi bu şekilde kabul etmeniz gerektiği algısını oluşturabilir, ruh ve sinir sorunlarını da beraberinde ortaya çıkarabilir. Ancak tüm bu düşüncelerden ve kötü görüntüden kurtulmak sizin elinizde. Unutmayın insan kendi vücudunu yönetebilir, iradeli davranarak şimdi bir diyet yapma kararın alın. Diyet kararından sonra, yapacağınız diyet ile ilgili araştırmaya başlamanız gerekir ancak bu yazımızda size uygun diyeti bulabilmeniz için pek çok diyeti derleyeceğiz. Öncelikle sağlıklı ve doğru bir diyet seçmelisiniz. Doğru diyet sizin uygulayabileceğiniz diyettir. En zoru seçip iki gün sonra vazgeçebileceğiniz, sizi çok zorlayacak diyetlerden mutlaka kaçının. Sağlıklı diyet ise size haftada ortalama 4 kilo verdirecek, yağ yakmanızı sağlayacak ve beslenme alışkanlığınızı kolayca değiştirmenize olanak tanıyacak diyetlerdir. Sağlıksız diyetler ise sizi aç bırakır, kas ve vitamin kaybıyla kilo vermenizi sağlarlar, zamanla vücutta deri sarkması veya karaciğer, böbrek problemleri gibi büyük ve çok uzun yıllarda çözülebilecek sorunlara yol açarlar. Bu sebeplerden dolayın tercih edeceğiniz diyet sizin beslenme alışkanlığınızı kolayca değiştirebilecek, haftada 4 kilo vermenizi sağlayacak, vücudunuzdaki yağları hedef alacak, sizi uzun süre tok tutabilecek bir diyet olmalıdır. Kısa vadede çok kilo verdiren diyetler vücudunuzu şoka sokar, metabolizma faaliyetlerinizi bozar ve kısa sürede verdirdiği kilodan daha fazlasını diyet sonrasında almanızı sağlar. Bu sebeple seçeceğiniz diyetin diğer özellikleri: organik olmalı, sağlıklı olmalı, doğal yağlar içermeli, kaliteli karbonhidrat ve protein içermelidir.

Günlük yemek yeme rutininize bolca su, tok tutucu gıdalar, bol meyve ve yeşilliği eklemeli ve bu gıdaları bir beslenme alışkanlığı haline sokmalısınız. Bu sayede kilo verdiğiniz zaman, diyet sonrasında da beslenme alışkanlığınızı değiştirmez ve her zaman formda olursunuz. Formunuzu ve sağlığınızı bu süreçte korumak için ihtiyacınız olan diyet listesini belirttiğimiz kriterlere göre belirlemeli, diyet listesindeki kalori miktarını uygulamalı ve kaçamak yapmaksızın sadık kalmalısınız. Uzmanların yaptığı açıklamalara göre sağlıklı kilo vermek katojenik diyet listelerinden veya vücudunuzun günlük ihtiyaç duyduğu besin değerlerinin makro hesaplarının yapılarak alınmasından geçiyor. Tüm bu bilgiler ve kriterler doğrultusunda 1 haftalık diyet listesi seçimini yapmalısınız. Size uygun en iyi diyet listesi hangisi? Kilo vermenizi sağlayacak beslenme önerileri neler? Uygulayabileceğiniz diyet listeleri hangileri?

Kaynak: https://www.diyethazirla.com/saglikli-diyet-listesi/

Yorum yapın