Samsung Galaxy S21 FE’nin çıkış tarihi muhakkak oldu!

Akıllı telefon dalının başarılı oyuncularından teknoloji devi Samsung, şu sıralar çıkışı adeta yılan kıssasına dönen Galaxy S21 FE modeli ile tekrar gündeme geldi. Tüm dünyanın yaşadığı pandemi ve karantina periyodunun akabinde ortaya çıkan global çip krizi nedeniyle tekraren ertelenmişti. Hatta kimi tezlere nazaran iptal olduğu söylenen akıllı telefonun nihayet çıkış tarihi muhakkak oldu.

Samsung Galaxy S21 FE, 3 Ocak’ta tanıtımı yapılacak

CES 2022 teknoloji fuarında iştirakçilerden birisi olan Samsung, yeni akıllı telefonunu bu fuarda tanıtacağı tez ediliyordu. Lakin sızıntı bilgileriyle ünlü Jon Prosser ve Evleaks‘e nazaran Samsung, aktiflikten evvel 3 Ocak 2022 günü tanıtacak. Aktifliğe yeni akıllı telefonuyla girecek olan şirket, 11 Ocak günü Galaxy S21 FE‘yi piyasaya sürecek.

Samsung Galaxy S21 FE özellikleri

Samsung telefon özellikleri ile ilgili rastgele bir açıklama yapmadı. Lakin kıymetli kaynaklardan gelen haberlerle özellikleri büyük ölçüde şekillendi. Buna nazaran, Samsung Galaxy S21 bakıldığı vakit, Galaxy S20 FE ile ön kısmı açısından hayli benzerlik gösteriyor. 

Galaxy FE 21 akıllı telefon, 120 Hz yenileme suratı sunan 6,4 inç Dinamik AMOLED ekrana sahip olacak. Akıllı telefonun özçekimleri ve imajlı aramaları yakalamak için 32MP ön kameraya sahip olacağı bildiriliyor. Sızdırılan görsellere nazaran art panelde üç kamera bulunuyor. Samsung Galaxy S21 FE’nin boyutlarının 155,7×74,5×7,9mm olacağı söyleniyor. 

Samsung Galaxy S21 FE’in işlemcisi Snapdragon 888 olacak!

Yeni çıkacak Samsung Galaxy S21 FE’nin işlemcisinin Qualcomm Snapdragon 888 işlemci ile geleceğine artık kesin gözüyle bakılıyor. Ayrıyeten akıllı telefon, 6GB RAM ve 8GB RAM ile birlikte 128GB ve 256GB dahili depolama kapasitesi sunacak. Galaxy S21 FE, Exynos 2100 çipine sahip olacak. Akıllı telefon, kutu çıkışında Android 12 ile birlikte gelecek.

Samsung’un eserleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen niyetlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşınız.

Yorum yapın