Samsung Quick Share nedir ve nasıl çalışır?

Samsung, Galaxy S20 serisiyle yeni bir paylaşım özelliği olan Quick Share’ı kullanıcılarına sunmuştu. İsminden da anlaşılacağı üzere bu özellik her şeyi arkadaşlarınızla süratli bir halde paylaşma imkânını sizlere sunuyor. Bu içeriğimizde, Samsung kullanıcılarının merak ettiği “Samsung Quick Share nedir ve nasıl çalışır?” sorusunu ayrıntılı bir biçimde yanıtladık.

Apple’ın AirDrop’uyla çabucak hemen tıpkı fonksiyonelliğe sahip olan bu özellik özelikle Samsung kullanıcılarını da sevindirdi. Sizler de bu özelliğin ne olduğunu ve nasıl çalıştığını merak ediyorsanız yazımızı okuyarak merakınızı giderebilirsiniz.

Samsung Quick Share nedir?

Samsung Quick Share, aileniz ve arkadaşlarınıza fotoğraf, görüntü ve belge göndermenizi daha süratli hale getiren bir özelliktir. Yakaladığınız bir kareyi ya da acil olarak göndermeniz gereken belgeyi yakınınızdaki bireylerle süratli bir halde paylaşabilmeniz mümkündür.

Aygıt eşleştirmesi yapmadan süratli bir biçimde paylaşım özelliğiyle Quick Share, birebir anda 5 arkadaşınıza belge gönderimi yapma imkânını tanıyor. Bu özellik sayesinde şahıslar eş vakitli bir biçimde evrak paylaşımı yapabilmektedir.

Samsung Quick Share’ın bulunduğu telefonlar

Samsung Quick Share özelliği Galaxy S20, S20 Plus ve S20 Ultra serisiyle birlikte kullanıcılara sunuluyor. Lakin Samsung, öteki aygıtlar için de bu özelliğin yakında geleceğiniz belirtiyor.

Azamî olarak evrak boyutu 1 GB’a kadar sonlu bulunuyor. Bu özellik günde 2 GB’lık bir kullanım sonuyla karşınıza çıkıyor. Tıpkı vakitte yakınınızda bulunan bireyleri de sizlere gösteriyor.

Samsung Quick Share nasıl çalışır?

Arkadaşlarınızla, ailenizle ya da yakınınızdaki bireylerle kolay bir formda paylaşım yapmanıza Quick Share yardımcı olmaktadır. Bu özellik epeyce kolay bir kullanıma sahiptir. Nasıl kullanacağını bilmeyen bireyler için işte “Quick Share nedir ve nasıl çalışır?” sorusunun yanıtı…

  • Galeriyi açın.
  • Paylaşmak istediğiniz belgeyi açın.
  • Paylaş simgesine dokunun.
  • Quick Share simgesine basın.
  • Son olarak da göndermek istediğiniz en fazla 5 kişiyi seçin ve gönderin.

Samsung Quick Share ne işe yarıyor?

Bu özellik birinci olarak Apple’ın AirDrop özelliğiyle kullanıcıların karşısına çıktı.Bunun akabinde Samsung’un Quick Share özelliği de Samsung kullanıcılarıyla buluştu. Arkadaşlarınıza ya da yakınınızda bulunan şahıslara bir evrak göndermek istediğinizde bu durum ekseriyetle vakit alıyor.

Sonuç olarak Samsung’un Quick Share özelliğiyle artık şahıslar göndermek istedikleri belgeleri anında yakınlarında bulunan bireylere gönderebiliyor. Bu da büyük oranda vakitten tasarruf etmenize imkân tanımaktadır.

Yorum yapın