featured

Samsung ve Google, Android’in en büyük sorununu çözecek!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Android işletim sisteminin tahminen de en büyük sorunu çeşitli markalarda tarafından farklı hallerde ele alınması. Google’ın Android kullanımı için bir dizi yönergesi olsa da, markaların birçok aygıtlarının batarya verimliliğini artırmak için art plan hizmetlerini kendilerine nazaran ayarlıyor.

Android işletim sistemi artık çok daha dengeli olacak

Android üreticilerinin art plan hizmetlerini kendilerine nazaran ayarlamaları uygulamaları olumsuz etkileyerek daha berbat bir kullanıcı tecrübesi sunulmasına neden oluyor. Android 13 ile bu mevzuda değerli adımlar atan Google, daha yeterli bir tecrübe sunmak için Samsung ile ortak çalışacaklarını açıkladı.

Google, Android 14’ün art plan API’lerinin dengeli ve tek tip bir halde uygulanmasını sağlamak için Android donanım üreticileriyle ortak çalışacağını açıklamıştı. Samsung ise Google’ın işbirliği davetine birinci yanıt veren üretici oldu. Güney Koreli üretici, One UI 6.0 ile bu avantajlardan yararlanan birinci marka olacak.

Android 14’te sunulan hizmetlerde birçok yenilik bizleri bekliyor olacak. Bu yenilikler ortasında daha verimli art plan süreçleri, optimize edilmiş dahili yayın sisteminin yanı sıra berbata kullanımları kısıtlamak için yeni Google Play siyasetleri yer alıyor.

Koreli akıllı telefon üreticisi yaptığı açıklamada, One UI 6.0’dan başlayarak işletim sistemlerini Android’in yeni ön plan hizmeti API siyasetine nazaran geliştireceklerini belirtti. Yani One UI 6.0 çıktığında bu paydaşlığın meyvelerini çabucak göremesek bile yapılan güncellemeler ile çok daha düzgün bir tecrübe bekleyebiliriz.

Google ve Android telefon üreticilerinin ortaklaşa çalışması kuşkusuz çok daha âlâ bir tecrübe ortaya koyacaktır. Bu mevzuda yapılacak ortak çalışmaların sonuçlarını kısa müddette görmeyi bekliyoruz. Bu mevzuda başı ise Samsung çekecek üzere görünüyor.

Google ve öteki telefon üreticilerin ortak çalışması sonucunda kullanıcılara çok daha yeterli bir Android deneyimi sağlanabilir. Bakalım Android 14 ile birlikte nasıl bir gelişim göreceğiz. Pekala siz Android işletim sistemi hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Samsung ve Google, Android’in en büyük sorununu çözecek!

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir