featured

Samsung’un altı yıl önce tanıttığı özellik Android 14’e geliyor!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dünyanın değerli teknoloji şirketlerinden olan Samsung, 2017 yılında tanıttığı App Pair özelliğiyle tekrar karşımıza çıkıyor. Özellik, kullanıcıların yan yana bölünmüş ekran çoklu misyon moduyla birlikte başlatılması gereken uygulama çiftleri oluşturmaya imkân tanıyor. Artık ise Google tıpkı özelliği Android 14 ile birlikte kullanıcıların karşısına çıkarıyor. İşte detaylar!

Google, Android 14’e App Pair özelliği getiriyor

2017 yılında Samsung, App Pair isimli bir özelliğini tanıttı. Bu özellik, kullanıcıların yan yana bir halde bölünmüş çoklu vazife modunda başlatılması gereken uygulama çiftlerini oluşturmayı sağlıyor. Son olarak, Samsung’un altı yıl evvel tanıttığı bu özelliği Google, Android 14 ile kullanıcıların karşısına çıkacak.

Android 14 Beta 2 birkaç hafta evvel yayınlandı. Bununla birlikte değişiklikler listesini araştıran bir Android uzmanı Mishaal Rahman, değerli bir noktaya dikkat çekti. Rahman, Google’ın kullanıcıların uygulama çiftlerini kaydetmesine müsaade verecek bir yol geliştirdiğini belirtti.

Daha öncesinde Android, kullanıcıların uygulama çiftlerini kullanmalarına ve bunları çoklu vazife menüsünde tutmaya müsaade veriyordu. Lakin bunlar kaydedilmiyor ve kapattıktan sonra tekrar kullanımda olmuyordu. Android 14 ile birlikte ise kullanıcılar uygulama çiftlerini oluşturacak ve bunlara ana ekrana kaydedecek.

Tüm bunlarla birlikte kullanıcı, kaydettiği uygulama çifti simgesine her dokunduğunda iki uygulamayı bölünmüş ekran çoklu vazife modunda açacak. Android’in yeni sunduğu bu özelliği, Samsung, altı yıl evvel başlattı. Google ise özelliğin kullanışlılığını yeni yeni fark ediyor.

Söz konusu App Pair özelliği, bilhassa tıpkı anda iki uygulamayı kullanan kullanıcılar için epeyce yararlı olacak. Ayrıyeten Google’ın bu özelliği direkt Android’e uygulaması, özelliği daha optimize hale getiriyor. Şirket, artık kendi başına çalışmak yerine uygulama çifti özelliğini temel alacağı için Samsung’a da dayanak olacak.

Peki, siz Android App Pair özelliği hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce bu özellik yararlı olacak mı? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Samsung’un altı yıl önce tanıttığı özellik Android 14’e geliyor!

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir