Şanlıurfa’da toplu oy kullanımı iddialarına Valilik’ten yanıt geldi

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye bugün sandık başına giderken Şanlıurfa’da çekildiği argüman edilen manzaralar kısa müddette gündem oldu. CHP Parti Örgütü ve Örgüt İdarelerinden Sorumlu Genel Lider Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı da toplu halde Cumhurbaşkanı Erdoğan’a oy kullanıldığı argümanıyla paylaşılan imajlarla ilgili bir açıklama yaptı.

“SANDIK KONSEYİ ÜYELERİMİZ DARBEDİLDİ”

Salıcı’nın toplumsal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Sosyal medyaya yansıyan bu imgeler Şanlıurfa Harran ilçesi, Minare köyünde çekilmiştir. Evvel sandık konseyi üyelerimiz darp edilmiş sonra bu imgeler ortaya çıkmıştır. Yetkili avukat arkadaşlarımız ilgili köye yönlendirilmiş ve İlçe Seçim Heyetine itiraz edilmiştir. Bu ortada Şanlıurfa Valisi ve Emniyet Müdürüne ulaşılamamaktadır. Zatıalileri toplantıdadır.” sözleri yer aldı.

İşte Oğuz Kaan Salıcı’nın o paylaşımı;

VALİLİK: TOPLU OY KULLANIMI KELAM KONUSU DEĞİL

Şanlıurfa Valiliği’ndan yapılan açıklamada, toplumsal medyada paylaşılan manzaraların akabinde İlçe Seçim Heyeti ve siyasi parti temsilcileri ile kelam konusu 1113 nolu sandığa gidildiği belirtilerek, “Harran ilçesi, Minare köyünde toplu oy kullanıldığı ve sandık şurası üyelerinin darbedildiği argümanlarına istinaden açıklama gereği duyulmuştur. Toplumsal medyadaki paylaşımlar üzerine, Minare köyündeki 1113 sayılı seçim sandığına İlçe Seçim Şurası Lideri ve siyasi parti temsilcileri ile gidilerek yapılan tahkikatta toplu oy kullanılmadığı ve sandık vazifelilerinin darbedilmediği ekteki tutanakla tespit edilmiştir. Toplumsal medyadan paylaşım yapan şahıslar ile ilgili isimli süreçler başlatılmıştır” denildi.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Hasan Kırmızıtaş – Yeni
Şanlıurfa’da toplu oy kullanımı iddialarına Valilik’ten yanıt geldi

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir