featured

Seçim günü yurdun büyük kesiminde parçalı bulutlu hava bekleniyor

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Hava Kestirimi Uzmanı Abdullah Macit, Cumhurbaşkanı ve 28. Devir Milletvekili Genel Seçiminin yapılacağı 14 Mayıs Pazar günü beklenen hava durumuna ait bilgi verdi.

YURDUN BÜYÜK KISMINDA YAĞIŞ BEKLENİYOR

Yapılan son değerlendirmelere nazaran, yarın için yurdun büyük kısmında yağış beklendiğini belirten Macit, “İç Ege’de, İç Anadolu’nun kuzeybatısında, Kahramanmaraş, Malatya etraflarında ve İç Anadolu’nun doğusunda lokal olarak kuvvetli olmasını bekliyoruz. Vatandaşlarımızın sel ve su baskınına karşı dikkatli olmalarını istiyoruz.” dedi.

DİĞER BÖLGELERDE HAVA MODÜLLÜ BULUTLU

Macit, 13 Mayıs Cumartesi yağışlı havanın yurdun iç kısımlarında devam ettikten sonra ülkeyi terk edeceğini bildirerek, şöyle konuştu: “Pazar günü için bilhassa Doğu Karadeniz ve Doğu Anadolu’nun doğusu dışında yağış beklentimiz yok. Yani Trabzon, Rize, Artvin, Gümüşhane, Erzurum, Kars, Van, Ağrı etraflarında yağış bekliyoruz. Başka bölgelerimizde yağış olmayacak. Ekseriyetle modüllü bulutlu bir hava bekliyoruz.”

SICAKLIKLAR 16 MAYIS’TAN SONRA YÜKSELECEK

Macit, 14 Mayıs’taki hava sıcaklıklarına ait şunları söyledi: “Hava sıcaklığı pazar gününe kadar mevsim normalleri civarında seyredecek. Sıcaklıklar pazar gününden itibaren artıyor. Yer yer mevsim normallerinin üzerine çıkıyor ancak pazar gününe kadar mevsim normalleri civarında bir hava bekliyoruz. Hava sıcaklıkları salı gününden itibaren mevsim normallerinin 4 ila 8 derece üzerine çıkacak. İstanbul’da modüllü bulutlu 21, Ankara’da modüllü bulutlu 23, İzmir’de az bulutlu 24 derece civarında hava sıcaklığı bekleniyor.”

Deprem bölgesine ait olarak da Macit, “Pazar günü zelzele bölgesinde yağış beklentimiz yok. Orada da hava sıcaklığı yeniden mevsim normalleri civarında seyredecek. Büyük bir ihtimalle 20 derecelerin üzerini göreceğiz.” bilgisini verdi.

Kaynak: AA / Yıldız Nevin Gündoğmuş – Şimdiki
Seçim günü yurdun büyük kesiminde parçalı bulutlu hava bekleniyor

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir