featured

Seferlerin durduğu Gaziantep Havalimanı’nda mahsur kalan Adem Kılıçcı, yaşadıklarını Haberler.com’a anlattı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Gaziantep hava alanında tanımlanamayan bir cisim görülmesi üzerine gece yarısından bu yana Gaziantep Havalimanı’ndan iniş ve kalkışlı uçuşlar gerçekleştirilemedi. Bölgede bulunan ve uçuşu iptal edilen ünlü isimler ortasında yer alan ulusal boksör Adem Kılıçcı, Haberler.com canlı yayınında yaşadıklarını anlattı.

“BAYAĞI BİR İNSAN ZORLUK YAŞADI”

Uzun müddettir havalimanında beklediklerini belirten Kılıçcı, “Sabah erken geldik. Adıyaman ilçelerini gezdik. En son buraya geldik, uçağa bindik. Tam kalkacakken kaptanımız bir anons yaptı. Tanımlanamayan bir cisim olduğunu bildirdi. Biz de tabi bunun üzerine espriler yaptık, ‘”UFO” mu geldi’ diye. Sonrasında 1-2 saat kadar bekletildik. Bekletildikten sonra da uçağın kalkamayacağını bildirdiler bize. Biz de havalimanına geldik. Sabah 5’e 5.30’a kadar bekledik. Ondan sonra aslında bizi otele gönderdiler. Biz de bilmiyoruz sebebini ancak bir ekip söylentiler burada biz de duyuyoruz. Fakat burada bayağı bir insan seferlerin iptal olmasından ötürü zorluk yaşadı.” dedi.

“BİR SORUN OLMADIĞI SÖYLENDİ”

Uçağın kalkışa hazır olduğunu belirten Kılıçcı, “Kimse mağdur olmadı lakin beşerler biletlerini vakitlerine nazaran ayarladığı için ben de mesela bir söyleşim vardı. Atlet gençlerimizle buluşup bir söyleşi yapacaktık, maalesef ben de oraya katılamadım. Çok üzüldüm. Dün gece 23.30’dan sabah 5.30’a kadar havalimanında bekledik. Hatta uyuyordum ben, beni uykudan kaldırdılar. Ondan sonra otele geçmemizi söylediler. Otele geçtik, otelde uyuduk. Artık de havalimanına geldik, uçağımıza bineceğiz. Şu anda bir sorun olmadığı söyleniyor.” sözlerini kullandı.

“SEÇİM SÜRECİNDE DEPREMZEDE KARDEŞLERİMİZİN KALBİ KIRILMIŞ”

Seçim sürecinde sarsıntı bölgesindeki vatandaşların kalbinin kırıldığını belirten Kılıçcı, “Deprem bölgelerinde beşerlerle tekrar konuştuk. Biz buraya uzun müddettir gidip geldiğimiz için birtakım ailelerde telefon numaralarımız mevcut. Kimi kumandanlarla, askerlerle dost olduk. Seçim sürecinde biraz buradaki insanlarda yıprandı. Zira zan altında kalan birçok insan var yalnızca siyasi tercihinden ötürü. Toplumsal medya aracılığıyla biraz buradaki depremzede kardeşlerimizin kalbi kırılmış. Ben bunu şahsen gördüm. Fakat ‘Olabilir’ dedim, ‘Bu da insanların siyasi kızgınlığı yüzünden istemeden söylediği cümlelerdir’ dedim. ‘Takılmayın, siz fotoğrafın büyük kısmına bakın. Sizi seven, önemseyen beşerler çok. Biz buraya sizin için geldik ve sizin siyasi görüşünüz benim hiçbir biçimde umurumda olmadı.” dedim. Ben insanlık vazifem için buradayım. O yüzden bunun siyasete alet edilmesi de benim büsbütün görüşlerim dışında bir şey. Ben burada insanlık vazifemi yapıyorum. Hepimiz farklı ayrı siyasi görüşe sahip olsak bile hepimiz insanız. Burada kardeşlerimize maddi yardım değil yalnızca, sıkıntısını dinlemek bulundukları niyetlerden uzaklaştırmak bile çok büyük bir yarar ve bence bizim asli misyonumuz bu.” halinde konuştu.

Seferlerin durduğu Gaziantep Havalimanı’nda mahsur kalan Adem Kılıçcı, yaşadıklarını Haberler.com’a anlattı

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir