featured

Selçuk İnan yeni takımı için fitili ateşledi! Süper Lig’e geri dönüyor

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Teknik yönetici Selçuk İnan, önümüzdeki dönem için görüştüğü kulüpler olduğunu belirterek, değerli bir kadrosu ya da projeye sahip bir grubu çalıştırmak istediğini söyledi. Boğaziçi Üniversitesi Spor Konseyi tarafından bu sene 5.’si düzenlenen Spor Tepesi’nde öğrencilerin sorularını yanıtladı.

“ARDA TURAN KESİNLİKLE BAŞARILI OLACAKTIR”

Kasımpaşa’yı çalıştırdığı devirde, Arda Turan’ın toplumsal medyadan kendisi için “Arteta da geçen sene kazanamıyordu.” tabirleriyle takviye vermesi hakkında konuşan ve Arda Turan’ın teknik yöneticilikte başarılı olacağına inandığını söyleyen İnan, “Arkasında duralım. Kesinlikle başarılı olacaktır. Yüzde 100 inanıyorum. Zira istikrar çok kıymetli.” diye konuştu.

“ÖDÜN VERMEK İSTEMİYORUM”

Kasımpaşa’nın başında 12 maça çıkan ve sonrasında yolları ayrılan Selçuk İnan, yaşanan süreçle ilgili olarak, “Başlangıçta maksatlar koyuyorsunuz, ortak bir yol haritası çizebiliyorsunuz lakin bu yolda birtakım pürüzler çıkabiliyor önünüze. Son periyotlarda fikir ayrılıkları çıkmaya başladı. Bu durum her iki tarafa da ziyan verebilirdi. Benim bir duruşum ve bakış açım var. Bunu hiçbir vakit kaybetmek istemiyorum, bundan ödün vermek de istemiyorum. Bu ayrılık hem benim için hem de karşı taraf için gerçek bir şeydi ve bu türlü bir karar aldık.” tabirlerini kullandı.

“GÖRÜŞTÜĞÜM KULÜPLER VAR”

Yeni dönem öncesinde görüştüğü kulüpler olduğunu ve önümüzdeki dönem bir ekip çalıştırmak istediğini de kelamlarına ekleyen İnan, şöyle devam etti:

“Görüştüğüm kulüpler var. Sağ olsunlar şu andaki durumumuzu soruyorlar. Hedefim önümüzdeki sene bir kadrosu çalıştırmak. Lakin bu kıymetli bir kadro olmalı ya da projeye sahip olmalı. Çabucak gel gitler bizi üzüyor ve istediklerimizi yapamıyoruz. Bu türlü güzel bir kadroda, projesi olan bir ekipte başlamak isterim.

“HAZIR HİSSETTİĞİMDE KESİNLİKLE BUNU AÇIKLARIM”

Teknik yöneticilik mesleğinde maksadının bir gün Galatasaray’ı çalıştırmak olduğunu söyleyen Selçuk İnan, “Tabii kaç yıl sonra Galatasaray’da olacağımı bilemeyiz, bir tarih söylemek istemem lakin maksadım; hazır olduğumda, nitekim hakikat bir anda oraya gidebilmek. Yalnızca gitmiş olabilmek için ya da Galatasaraylı Selçuk İnan olduğum için gitmek istemiyorum. Vakti geldiğinde ve kendimi oraya hazır hissettiğimde kesinlikle bunu açıklarım.” halinde konuştu.

“ELİMİZİ SARSINTI BÖLGESİNİN ÜZERİNDEN ÇEKMEYELİM”

Hataylı olan ve zelzeleler nedeniyle çok üzgün olduğunu açıklayan İnan, geliri depremzedelere ulaşması için bir jübile maçı düşündüklerini de açıklayarak, kelamlarını şöyle tamamladı:

“Bunu düşünüyoruz. Ekiplerin durumu çok değerli. Herkesi bir ortaya getirmek kolay olmuyor lakin bunun üzerinde bir planımız var. Bunu konuşuyoruz. Bu türlü bir şey gerçekleşirse ben de çok keyifli olurum. Zira güç bir periyottan geçiyoruz. Bir Hataylı olarak memleketim için ne gerekiyorsa yapıyorum ve bundan sonrasında da yapmaya hazırım. Lakin bu bizim için kolay bir süreç değil. Hasebiyle elimizi zelzele bölgesinin üzerinden çekmeyelim. Maddi ve manevi ne gerekiyorsa yapalım ve unutmayalım.”

Selçuk İnan yeni takımı için fitili ateşledi! Süper Lig’e geri dönüyor

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir