featured

Selçuk Özdağ kimdir? Selçuk Özdağ kaç yaşında, nereli? Selçuk Özdağ hayatı ve biyografisi!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çarpıcı yorumları ve tespitleri ile katıldığı programlarda dikkatleri çeken Selçuk Özdağ hakkında araştırmalar yapılıyor. Selçuk Özdağ kimdir? Selçuk Özdağ kaç yaşında, nereli? Selçuk Özdağ hayatı ve biyografisi!

SELÇUK ÖZDAĞ KİMDİR?

Ağustos 1958’de Keskin ilçesi Konur Köyünde dünyaya geldi. Babasının ismi Halil, annesinin ismi Hatice’dir.

İlk ve orta öğretimini Ankara İncirli İlköğretim Okulu ve Ankara Gazi Lisesinde tamamladı. Dokuz Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi ve Manisa Gençlik ve Spor Akademisi,A.Ü.Tarih mezunu olan Selçuk Özdağ, Gazi Üniversitesi Sıhhat Bilimleri Enstitüsü Vücut Eğitimi ve Spor Ana Bilim Kısmında 1997 yılında yüksek lisans, 2003 yılında da doktora eğitimini tamamladı. 2012 Yılında ise Doçent oldu.

Çalışma hayatına 1987 yılında başlayan Selçuk Özdağ, milletvekili seçildiği 2011 yılına kadar çeşitli kurumlarda çalıştı.

Gençlik yıllarından itibaren daima siyasetin ve toplumsal çalışmaların içerisinde bulunan Doç. Dr. Selçuk Özdağ’ın siyasi faaliyetleri kuruluşunda aktif rol aldığı Büyük Birlik Partisi’nin çeşitli kademelerinde (MKYK, MYK, YİK) 17 yıl boyunca devam etmiştir. Muhsin Yazıcıoğlu’nun vefatından sonra 2010 yılı Haziran ayında BBP’den istifa etmiştir.

11 Haziran 2011 seçimlerinde 24.dönem Manisa Milletvekili seçilmiştir. Bu devir içerisinde TBMM çatısı altında, pek çok komitede üyelik,(Milli Eğitim Gençlik ve Spor Kurulu, Etraf Kurulu, İnsan Hakları İnceleme Komitesi Üyeliği) TBMM Türkiye Macaristan ve Türkiye Kostarika Parlamentolar ortası Dostluk Kümesi Lider Vekilliği, TBMM Türkiye Özbekistan Parlamentolar ortası Dostluk Kümesi Başkanlığı vazifelerini ifa etmiştir.

7 Haziran 2015 Milletvekilliği Genel Seçimlerinde 25. Periyot Manisa Milletvekili olarak tekrar TBMM’ye giren Selçuk Özdağ,1 Kasım 2015’de yapılan genel seçimlerde 26.dönem Manisa Mv olarak tekrar parlamentoda yer almıştır. Türkiye Lisan ve Edebiyat Derneği Manisa Şube Başkanlığı vazifesini de 2019 Ekim ayına kadar ifa etmiştir.

Özdağ ayrıyeten, TBMM Darbeleri Araştırma Kurulu Üyeliği, TBMM Soma Maden Kazası ve Maden Kazaları Araştırma Kurul Üyeliği, TBMM FETÖ Darbesini Araştırma Kurul Lider Vekilliği Vazifelerinde bulunmuştur.

12 Eylül 2019 tarihinde Adalet ve Kalkınma Partisinden İstifa etmiştir.12-12-2019 tarihinde kurulan Gelecek Partisi Kurucular Şurası Üyesi, Parti İdare Şurası Üyesi ve Genel Lider Yardımcısıdır.

Selçuk Özdağ’ın yayınlanmış 6 adet kitabı ve çok sayıda makalesi mevcuttur. enpolitik.com isimli internet haber sitesinde nizamlı olarak yazıları hala yayımlanmaktadır. Atletizm,Basketbol, Badminton, Kikboks antrenörlükleri ve hakemlik dokümanları olup, Atletizm, Futbol, Boks üzere sporlarla iştigal etmiştir.

Diyanet İşleri Başkanlığı Kur’an Kursu Öğreticiliğinden emekli olan Huriye Özdağ ile evli olan Doç. Dr. Selçuk Özdağ, iki kız evlat babası ve Ahmet Mete ve Gökçe İlay isimli iki torun sahibidir.

Selçuk Özdağ kimdir? Selçuk Özdağ kaç yaşında, nereli? Selçuk Özdağ hayatı ve biyografisi!

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir