featured

Servetini kaybedebilir: Elon Musk’a milyar dolarlık dava!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Tesla CEO’su Elon Musk’ın Dogecoin sevdasını bilmeyen yoktur. Her fırsatta bu kripto paraya olan tutkusunu lisana getiren tanınan iş insanı son olarak ise sahibi olduğu Twitter’ın logosunu Dogecoin’in simgesi olan Shiba Inu cinsi köpek resmi ile değiştirmişti. Elon Musk’ın bu atağı ise ona değerliye patlayabilir.

Elon Musk 258 milyar dolarlık dava ile karşı karşıya

Dogecoin hakkında yaptığı paylaşımlar ve son olarak Twitter logosunu Dogecoin simgesi ile değiştirmesinin akabinde Elon Musk toplu bir davada ‘içerden öğrenenlerin ticareti’ yapmak ve Dogecoin fiyatını manipüle etmekle suçlanıyor.

Bu durumdan rahatsız olan yatırımcılar Musk’ın birçok bireye kolaylıkla ulaşabildiği ve beşerler üzerindeki tesirinin epeyce fazla olduğunu ve tanınan iş beşerinin bu gücünü öteki yatırımcıların kaybetmesi değerine kripto paralarda kâr etmek için kullandığını tabir ediyor.

Manhattan federal mahkemesinde açılan bir davada Musk, Twitter logosunu Dogecoin logosuyla değiştirip kripto paranın bedelinde yüzde 30’luk bir artışa neden olduktan sonra Nisan ayında yaklaşık 124 milyon dolar bedelinde Dogecoin sattığı tez ediliyor.

Musk’ın bu ve bunun üzere manipülasyonları ile kripto paranın pahasının son birkaç yıl içerisinde yüzden 36 bin arttığı belirtiliyor. Elon Musk’ın yaptığı manipülasyonlar nedeniyle ziyana uğrayan yatırımcılar ise tanınan iş insanına toplamda 258 milyar dolar kıymetinde dava açmış durumda.

Musk’ın avukatları ise bu davanın bir kurgu olduğu dışında bir açıklama yapmış değil. Tanınan iş beşerinin ise şu anda Forbes’un datalarına nazaran 203 milyar dolarlık serveti bulunuyor. Bu davanın kaybedilmesi ise hiç kuşkusuz Elon Musk’ı epey güç durumda bırakacaktır.

İlk olarak 2013 yılında yazılım mühendisleri Billy Markus ve Jackson Palmer tarafından latife emelli piyasaya sürülen Dogecoin, yıllar içinde sadık bir takipçi toplamayı başardı. Özellike son birkaç yılda Elon Musk’ı da gerisine alan Dogecoin yaklaşk 10 milyar dolarlık piyasa pahası ile en büyük sekizinci kripto para pozisyonunda.

Dogecoin üzere birçok kripto para şu anda piyasada bulunuyor ve manipülasyona hayli açık konumdalar. O yüzden kripto paralara yatırım yaparken dikkatli olmanızı öneriyoruz. Pekala siz Elon Musk ve Dogecoin hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Servetini kaybedebilir: Elon Musk’a milyar dolarlık dava!

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir