featured

Şimdiye kadar keşfedilen en ilginç eser! Cinsel organ zannedildi, gerçek başka çıktı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yakın vakitte keşfedilen bu obje, Romalılar devrine ilişkin benzeri yapıtlardan farklı olarak eşsiz bir fonksiyona sahip. Keşfi yapan arkeologlar, güzel baht tılsımı yahut dekorasyon olarak hizmet etmek yerine, bunun silahları bileme, taşı üzere sertleştirmek için kullanılan bir alet olduğuna inanıyorlar.

ORTAÇAĞ’DAN KALMA BİR ESER

Sıra dışı heykelcik, Moaña Belediyesi’ndeki Ría de Vigo’ya bakan bir zirvenin üzerinde inşa edilen Ortaçağ kalesinin bulunduğu Torre de Meira’da bulundu. Kale 1476’da köylülerin İspanyol soylularına karşı ayaklandığı Irmandiño Savaşları ismi verilen halk isyanı sırasında yıkılmıştı. 14. ve 15. yüzyıllarda Avrupa’nın büyük bir kısmında bu tıp isyanlar çıkıyordu. Dini çatışma ve siyasi istikrarsızlığın yanı sıra Kara Veba’nın kasıp kavurduğu hoşnutsuz kitleler isyana kalkışıyordu.

MAYIS AYINDA KEŞFEDİLDİ

Yüzlerce yıl harabe halinde kaldıktan sonra 1976’da kalenin etrafında arkeolojik hafriyatlar başladı. Hafriyatlarda bir hendek ve büyük bir gözetleme kulesi gün yüzüne çıkarıldı. Taş cinsel organ ise Árbore Arqueoloxia liderliğindeki arkeolog takımı tarafından 19 Mayıs’ta keşfedildi.

BİLEME TAŞI OLDUĞU SONUCUNA VARILDI

Ekip obje üzerindeki besbelli çiziklere dayanarak bunun, askerlerin kılıçlarını bilemelerine imkan tanıyan süslü bir bileme taşı olduğu sonucuna vardı.

Şimdiye kadar keşfedilen en ilginç eser! Cinsel organ zannedildi, gerçek başka çıktı

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir