featured

Sinan Oğan’ın adı geçiyordu! Erdoğan’dan Afet Bakanlığı kurulacağına yönelik iddialara yanıt

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Litvanya’daki NATO doruğu dönüşü uçakta gazetecilerin gündeme ait sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Karadeniz’deki sel felaketinin akabinde tekrar gündeme gelen Afet Bakanlığı kurulacağına yönelik argümanlara karşılık verdi. Seçimlerin akabinde başına Sinan Oğan’ın geçeceği konuşulan lakin rastgele bir gelişmenin yaşanmadığı Afet Bakanlığı ile ilgili bir çalışma olup olmadığına yönelik soruya karşılık veren Erdoğan, “Şu anda Afet Bakanlığı’nın yapacağı işi AFAD yapıyor zaten” sözünü kullandı.

“CAN VE MAL KAYIPLARIMIZI EN AZA İNDİRMEK İÇİN GEREKENLER YAPILIYOR”

Cumhurbaşkanı Erdoğan bahisle ilgili açıklamasına şöyle devam etti; “Karadeniz başta olmak üzere Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde ağır yağıştan kaynaklı sel, heyelan olayları yaşandı. Bu afetlerden etkilenen tüm vatandaşlarıma geçmiş olun dileklerimi iletiyorum. İlgili bakanlarımız çabucak afet bölgelerine geçerek, çalışmaları koordine etti. Can ve mal kayıplarını en aza indirmek için ne gerekiyorsa yapıldı, yapılıyor.

“AFAD’IN TÜRKİYE GENELİNDE HER YERDE HAZIRLIKLARI VAR”

Şu anda Afet Bakanlığı’nın yapacağı işi AFAD yapıyor zati. Bütün donanımlarıyla, her şeyiyle AFAD’ın, Türkiye genelinde her yerde, her noktada makul hazırlıkları var. Bizim AFAD’la oturmuş bir kurumumuz var ve bu kurumumuzla birlikte de bu işleri yürütüyoruz. Mesela yangınlarla ilgili daha yeni 100 milyonluk bir yatırım yaptık. Helikopterler aldık, uçaklar aldık vesaire. Artık bunu daha da destek edeceğiz.

“RUSYA’DAN AMFİBİK UÇAKLARI ALMAYI DÜŞÜNÜYORUZ”

İnşallah Sayın Putin ile bir ortaya geldiğimizde onların amfibik uçakları var onlardan tahminen birkaç tane almayı düşünüyoruz. Zira yangın söndürmede çok faal bu uçaklar. Denize dalıyor, oradan suyunu alıyor ve ondan sonra bakıyorsun çabucak birkaç dakika içerisinde yangın mahalline ulaşıp oraya suyu döküyor. Bunlar natürel bizim için çok çok değerli. Yani bunlarda iki, üç tane destek yaparsak, mevcut şu andaki filomuzdan çok daha faal olacak.”

Sinan Oğan’ın adı geçiyordu! Erdoğan’dan Afet Bakanlığı kurulacağına yönelik iddialara yanıt

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir