featured

Siyah kalp ne demek? Siyah kalp emojisinin anlamı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Günümüzde emoji kullanımı bir epey fazla. O denli ki WhatsApp, Instagram, Facebook üzere platformlarda çabucak hemen her gün kullanılan bu simgeler artık bir mana taşır oldu. İçeriğimizde siyah kalp emojisinin ne tabir ettiğine değindik.

İşte siyah kalp emojisinin anlamı

Emoji lisanında en çok kullanılan simgelerin başında kalp tabirleri bulunuyor. Çeşitli renk ve çeşitlerde karşımıza çıkan bu sözleri birçoğumuz rasgele kullanıyor olsa da aslında bir manası bulunuyor. Farklı renkte karşımıza çıkan bu tabirler, süreç içinde belli manalara evirildi.

Siyah kalp emojisi, farklı manalarda kullanılıyor olsa da kişinin hüzünlü tarafını temsil ediyor. Paylaşan kişinin derin bir üzüntü içinde olduğu manasına geldiğini söyleyebiliriz. Moral bozukluğunu da söz eden simgeyi ileti olarak alıyorsanız karşınızdaki ile bağlantınızda biraz dikkatli davranmanız gerekebilir.

Öte yandan bu emoji, tam karşıtı manalarda da kullanılıyor. Günlük hayatta ofansif esprilerin ve kara mizahın bahis olduğu cümlelerde de kullanıldığı vakitler hayli fazla. Ek olarak bu simgelere şahısların kendi ortalarında farklı bir mana yükleyebileceğini belirtelim.

Başta da belirttiğimiz üzere toplumsal medya platformlarında birçok farklı renkte kalp emojisi bulunuyor. Kısaca değinmek gerekirse kırmızı aşkı, turuncu huzuru, pembe daha çok sevgi ve dostluğu, şefkati tabir ederken kullanılabilir. Yeşil kalp daha çok tabiat sevgisi ve ömrü simgelerken mavi ise dostluğu daha çok ön planda tutuyor.

Peki siz bu emojiyi hangi manalarda kullanıyorsunuz? Lütfen niyetlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşınız.

Siyah kalp ne demek? Siyah kalp emojisinin anlamı

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir