featured

Son Dakika! ABD’den Erdoğan-Biden görüşmesine ilişkin açıklama: İki lider işbirliğini güçlendirme çabalarını görüştü

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Litvanya’da düzenlenen NATO Önderler Doruğu’nda Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ABD Lideri Joe Biden ikili görüşme gerçekleştirirken, tepeye ait Beyaz Saray’dan birinci açıklama geldi. Açıklamada, “Biden ve Erdoğan ve ikili iş birliğini güçlendirme uğraşlarını görüştü. Biden, İsveç ve NATO ile muahedeye varması nedeni ile tebrik etti.” denildi.

Litvanya’nın başşehri Vilnius’ta düzenlenen NATO Başkanlar Tepesi sona erdi. İki gün süren tepede Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, çok sayıda devlet lideriyle ikili görüşmeler gerçekleştirdi.

ERDOĞAN, BIDEN İLE GÖRÜŞTÜ

Cumhurbaşkanı Erdoğan doruğun ikinci gününde ABD Lideri Joe Biden’la bir ortaya geldi. 1 saat 15 dakika süren kritik tepede kıymetli bahis başlıkları ele alındı.

“İKİLİ İŞ BİRLİĞİNİ GÜÇLENDİRME EFORLARI GÖRÜŞÜLDÜ”

Görüşmeye ait ABD’den de açıklama geldi. Beyaz Saray’dan yapılan açıklamada, “Biden ve Erdoğan ikili iş birliğini güçlendirme uğraşlarını görüştü. Biden, İsveç Başbakanı ve NATO Genel Sekreteri’yle muahedeye varması nedeniyle Erdoğan’ı tebrik etti. İki başkan savunma ve ekonomi hususlarında önceliklere dair görüş alışverişinde bulundu. İki önder Ukrayna’ya dayanak ve Ege’de istikrarın korunmasının ehemmiyeti de dahil olmak üzere bölgesel mevzuları görüştü.” tabirlerine yer verildi.

Öte yandan görüşmenin akabinde birinci açıklama Türkiye’den geldi. Cumhurbaşkanlığı İrtibat Başkanlığı’nın Twitter hesabından yapılan açıklamada şu tabirlere yer verildi: “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Litvanya’nın başşehri Vilnius’ta düzenlenen NATO Devlet ve Hükûmet Liderleri Doruğu’nda Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Lideri Joe Biden ile bir ortaya geldi. Görüşmede, Türkiye ve ABD ortasındaki siyasi, ekonomik ve ticari ilgiler, güvenlik alanındaki iş birliği imkanları ve bölgesel hususlar ele alındı.”

Son Dakika! ABD’den Erdoğan-Biden görüşmesine ilişkin açıklama: İki lider işbirliğini güçlendirme çabalarını görüştü

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir