featured

Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan: Cudi, Gabar’da günlük 100 bin varil üretim kapasitesine sahip petrol bulduk

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Karapınar Güneş Santrali, Bozkır Barajı ve Abdülhamit Han Caddesi ile imali tamamlanan öteki projelerin toplu açılış merasimine katıldı. Geniş bir kalabalığa seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gabar bölgesinde bulunan petrole ait beklenen muştuyu verdi.

“GABAR’DA GÜNLÜK 100 BİN ÜRETİM KAPASİTELİ PETROL BULDUK”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ” Cudi, Gabar’da günlük 100 bin varil üretim kapasitesine sahip petrol bulduk. Bu ne demek biliyor musun? Ey teröristler sizi o petrol kuyularına gömeceğiz.” dedi.

“PETROL REZERVİ ÇOK YÜKSEK KALİTEYE SAHİP”

Petrol rezervlerinin işlenmeye başladığını belirten Erdoğan, “Cizre’ye 20 kilometre uzaklıktaki bu petrol rezervi çok yüksek kaliteye sahip. Birinci kuyudan aldığımız petrolü şimdiden işlenmek üzere rafinerilere sevk etmeye başladık. Bu petrol rezervinin ülkemizin ve milletimizin hayrına olacağından kuşku var mı? Tıpkı bölgeden yeni muştular de bekliyoruz.” sözlerini kullandı.

“KAYNAĞI TEFECİLERDE ARAMIYORUZ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan kelamlarını şu formda sürdürdü: “Biz kaynağı tefecilerde aramıyoruz. Ülkemizin kendi topraklarında, zenginliklerimizde arıyoruz. Tek kederimiz yaptığımız keşiflerin ülkemizin güç bağımsızlığına katkısını en üst seviyeye çıkarmak. Keşfettiğimiz her güç kaynağı ile ne kadar iftihar etsek yeridir.

“ŞEHİT AYBÜKE YALÇIN’IN İSMİNİ VERDİK”

Her seçim öncesi gaz buluyorlar palavrasını nasıl Karadeniz gazıyla boşa çıkardıysak, güç ataklarımıza kara çalanları yeni muştularla hüsrana uğratacağız. Daha evvel ‘petrol yok’ diye üzerine beton dökülen kuyulardan, terör nedeniyle terk edilmek zorunda kalınan bölgelerden artık petrol üretmeye başladık. Gabar’daki kuyumuza bölücü örgütün alçakça katlettiği şehit öğretmenimiz Aybüke Yalçın’ın ismini verdik. 2600 metre derinlikte bulduğumuz petrolü, bölgede açacağımız 100 kuyu ile 100 bin varillik üretim kapasitesine çıkartabileceğiz. Yeni alanımız Şehit Aybüke Yalçın-1 kuyumuzun olduğu alan, inşallah ülkemizin tamamında üretilenden daha fazla petrolü tek başına sağlayacak. Şimdilik günlük 180 bin varil petrol üretimiyle ülkemizin güç bağımsızlığı yolunda yeni bir adım atmış oluyoruz.

BAKAN DÖNMEZ SİNYALİ VERMİŞTİ

Ayrıntılar geliyor…

Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan: Cudi, Gabar’da günlük 100 bin varil üretim kapasitesine sahip petrol bulduk

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir