featured

Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan: Depremzede öğrenciler için devlet üniversitelerinde yüzde 25 kontenjan ayrılacak

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Adana İstasyon Meydanı’nda vatandaşlara hitap etti. Zelzele bölgesindeki öğrencilere seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, üniversiteye girişte en kontenjan muştusu verdi.

“DEPREMZEDE ÖĞRENCİLERE YÜZDE 25 KONTENJAN”

Deprem bölgesindeki öğrencilere yüzde 25 farklı kontenjan sağlanacağını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Lise öğrencilerimize müjde vermek istiyorum. Devlet üniversitelerimizde yüzde 25 oranında farklı bir kontenjan ayıracağız. Sıralama dışında puan önceliği ile ek kontenjanlara yerleşebilecek. Özel üniversitelerin tamamında birer kişilik yer tesis edilecek. 21 bin 560 öğrencimizin faydalanacağı 2023-2024 devrinde yerleşecek.” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şu biçimde:

“Depremlerde 11 vilayetimizde hayatını kaybeden vatandaşlarımı rahmetle yad ediyorum. Zelzelenin akabinde 8 Şubat’ta Adana’daydım. 11 vilayetimizin her birini tekraren ziyaret ettim. Hem dayanışma gösterdik, hem de işlerin planlamasını sizlerle yaptık. İnşa ve ihya faaliyetlerini süratle yürütüyoruz. 837 bin çadır yanı sıra 100 bin konteyner kurulumunu tamamladık. Biz de icraat var. Onlar konuşur. Sarsıntı bölgesinde 650 bin yeni konut yapacağız. Adana zelzelesi az can kaybı ve hasarla atlatan kentimiz.

“TORUNUNU SEN SSK’LI NASIL YAPTIN”

Adana’da gelecekte yaşanabilecek afetleri de dikkate alarak kentsel dönüşüm planlıyoruz. Muhalefet kentsel dönüşümden anlamaz. İnşallah her bir kardeşimin itimatla meskenlerinde oturduğu bir yer haline getireceğiz. Bunun için sizlerden sabır ve dayanak istiyoruz. Bay bay Kemal ne diyor, helalden bahsediyor. Evvel torununu sen SSK’lı nasıl yaptın? Sende vicdan yok mu? SSK genel müdürüyken hastanelerde ölenlerin rehin alınmasını neyle vereceksin. Geçelim vaktimizi almasın.

“KAMU GÖREVLİLERİNİ TEHDİT EDİYORLAR”

Rabbim bize de son nefesimize kadar Adanalı kardeşlerimize hizmet etmeyi nasip etsin. Biz daima milletimizle birlikte yürüdük, bunlar karşısında yer aldılar. Dün milleti terör örgütleriyle tehdit ediyorlardı, bugünde kendileri üzere yaşamayan herkesi hesap soracağız diye tehdit ediyorlar. Kamu görevlilerini tehdit ediyorlar. İş insanlarını tehdit ediyorlar. Emeklileri bayanları tehdit ediyorlar. Bunların zihniyeti millete parmak sallayan tek parti faşizmi zihniyetidir. Sizler Tayyip Erdoğan diyorsunuz ya, sizleri de tehdit eder. Eli boş tehdit edecek kişi arıyor.

“BUNLARIN MİLLETİN BEDELLERİNE TAHAMMÜLÜ YOK”

Birilerinin ardına saklanarak ulusal irade düşmanıdır. Bunların milletin bedellerine tahammülü yok. O denli kibirliler ki, göbeğini kaşıyan adam diyerek millete hakaret etmekten çekinmezler. 14 Mayıs’ta hak ettikleri dersi sandıkta vermeye hazır mısınız? Seçim gününe kadar tereddütlü bir akrabanızı bulmalısınız. Kendisine benim selamımla gidip 14 Mayıs’ı anlatacaksınız. Ben Adana’ya güveniyorum. 21 yılda her şeyi değiştirdik, bir tek muhalefet kaldı. Palavrayla tehditle muhalefet yapılamayacağını bir türlü öğretemedik. 14 Mayıs’a yanlışsız da azdılar. Fol yok yumurta yok. Kibri arşa değmiş durumda. Makam mevki dağıtıyorlar.

“KAPALI KAPILAR ARKASINDA KİMLERE KELAM VERDİNİZ?”

Terör örgütü mensuplarına cezaevinden salma taahhütünde bulunuyorlar. Tefecilere ülkenin kaynaklarını peşkeş çekme kelamı veriyorlar. Siz evvel kapalı kapılar gerisinde kimlere kelam verdiklerinizi açıklayın. Siz evvel sizleri destekleyen emperyalistlere hangi takviye kelamı verdiğinizi açıklayın. Gençlerimizin geleceğinizi LGBTcilere nasıl peşkeş çektiğinizi itiraf edin. CHP, LGBTci mi? DÜZGÜN Parti ve HDP LGBTci mi? AK Partiye, MHPye, LGBT’ci sızabilir mi? Ortadaki fark bu. Her gün kırk kılığa bürünmeyin de delikanlı olun öğrenin. Milletim 14 Mayıs’ta bunlara bunu da sandıkta öğretecek. Bunlara söylemek lazım delikanlılık nasıl olur gelin Adanalı kardeşim size göstersin. Buraya gelmeye yüreğiniz yetmiyorsa, bizi takip edin ki neler başardığımızı tahminen anlarsınız.”

Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan: Depremzede öğrenciler için devlet üniversitelerinde yüzde 25 kontenjan ayrılacak

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir