featured

Son Dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan: Körfez turunun ekonomimiz üzerindeki etkilerini en kısa zamanda göreceğiz

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan; Suudi Arabistan, Katar Ve Birleşik Arap Emirlikleri ziyareti dönüşünde açıklamalarda bulundu. Bu ülkelerle imzalanan mutabakatların altını çizen Erdoğan, ziyaretin ekonomi üzerindeki tesirlerinin kısa müddette görüleceğini belirtti.

“HIZLA HAYATA GEÇİRECEĞİZ”

Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları: “Ziyaretlerimizde çok çok verimli görüşmeler gerçekleştirdik. Görüşmelerimizde ikili ilgilerimizi bütün boyutlarıyla ele aldık. Global ve bölgesel gelişmeleri ortamızda kıymetlendirme fırsatı bulduk. Kazan kazan anlayışı içerisinde kıymetli ve kapsamlı işbirliği projeleri üzerinde durduk. Bu ülkelerle işbirliğimiz, önümüzdeki devirde somut projelerle güçlenerek gelişecektir. Bunun ekonomimiz üzerindeki müspet tesirlerini de inşallah en kısa vakitte göreceğiz. Bilhassa savunma sanayii, güç, turizm, müteahhitlik üzere alanlarda kararlaştırdığımız konuları süratle hayata geçireceğiz.

“İŞ BİRLİKLERİMİZİ DAHA DA İLERİYE TAŞIDIK”

Ziyaretimiz sırasında Körfez bölgesinin huzur ve istikrarına olan takviyemizi de vurguladık. Bölgeyle ilgili sorunların bölgesel işbirlikleriyle ele alınması gerektiğine inanıyorum. Bu prestijle bölgesel bahislerde istişare ve eşgüdümümüzün devamında mutabık kaldık. Suudi Arabistan ile ikili ilgilerimizde yeni bir periyoda girdiğimizi söylemiştim. İmzaladığımız beş mutabakatla işbirliğimizi daha da ileriye taşıdık. Cidde’deki temaslarımızın akabinde malumunuz Doha’ya geçtik. Katar ile bağlarımızın bu sene 50’nci yıl dönümünü kutluyoruz. Stratejik ortağımız da olan bu ülkeyle işbirliğimiz kusursuz seviyede seyrediyor. Katar Buyruğu Pir Temim ile yaptığımız görüşmede mevcut işbirliğimizi farklı alanlarda ilerletme kararı aldık.”

Son Dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan: Körfez turunun ekonomimiz üzerindeki etkilerini en kısa zamanda göreceğiz

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir