featured

Son Dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan: Vatandaşlarımız düzensiz göçmenler konusundaki değişikliği kısa sürede hissedecek

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, NATO Önderler Tepesi dönüşünde uçakta gazetecilerin sorularını yanıtladı. Ülkedeki sistemsiz göçmenlere ait son periyotta artan operasyonlara dikkat çeken bir basın mensubunun sorusunu yanıtlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Kısa vakitte gözle görünür değişiklikleri vatandaşımız hissedecek. Güvenlik güçlerimiz, tedbirleri ve çalışmalarını vatandaşlarımızın rahatı ve huzuru için sıkılaştırdı. Lakin çalışmalar da hiçbir insanın onuruna karşıt formda yapılmayacak” tabirlerini kullandı.

“SURİYE’NİN KUZEYİNDEN OLACAK GÖÇLERİ YERİNDE ENGELLEMEK ÖNEMLİ”

Erdoğan bahisle ilgili kelamlarına şöyle devam etti; “Düzensiz göçle çaba hiçbir vakit sekteye uğramadı, uğrayamaz. Bunun ayrıntısı dediğimiz vakit uygulamada birçok adımlar atılacak. Bunlar kah polisiyedir kah o sonlardaki uygulamalarımızdır. Türkiye’ye bu göçmen girişlerinin engellenmesi ve yakalananlarının sığınma meskenleri yahut göçmen konutlarına alınması kıymetli. Atılacak adımlarla da bu işi daha da sınırlamak ve yerinden bilhassa, Suriye’nin kuzeyinden olacak göçleri yerinde engellemek kıymetli.

“GERİ GÖNDERME MERKEZLERİNE GÖNDERİLEREK GEREKLİ SÜREÇLER YAPILIYOR”

Şu anda buna yönelik çalışmalarımız var. Kaçak göçmenler yakalanır, yakalanmaz çabucak Geri Gönderme Merkezlerine gönderilerek orada gerekli olanlar yapılıyor. Bunlar ülkelerine gönderiliyor ve bununla bir arada halkımızdaki tasa, dehşet, bunları da gidermiş oluyoruz.

“MEDENİYETİMİZİN GEREKTİRDİĞİ ADIMLARI ATACAĞIZ”

Yapılan çalışmalarla kısa vakitte sistemsiz göçmenler konusunda gözle görünür değişiklikleri vatandaşımız hissedecek. Güvenlik güçlerimiz, tedbirleri ve çalışmalarını vatandaşlarımızın rahatı ve huzuru için sıkılaştırdı. Lakin çalışmalar da hiçbir insanın onuruna karşıt halde yapılmayacak. Medeniyetimizin, kıymetlerimizin gerektirdiği adımları atacağız.

“MÜLTECİLERİN ONURLU GERİ DÖNÜŞLERİ İÇİN ÇALIŞMALARIMIZI SÜRDÜRÜYORUZ”

Göçmen kaçakçılarına da göz açtırmıyoruz. Jandarma, emniyet ve ilgili güvenlik güçlerimiz kaçakçılık organizatörlüğü yapan şahıslara karşı başarılı operasyonlar gerçekleştiriyor. Geçtiğimiz aylarda Van-İran hudut çizgisinde göçmen kaçakçılığı hatasını organize olarak işleyen hata örgütlerine yönelik eş vakitli operasyonlar düzenlendi. Bu operasyonlarda 300’e yakın göçmen kaçakçılığı organizatörü yakalanırken, bunlardan 168’i tutuklandı. Sistemsiz göçmenlerle, ülkemize sığınmış, konuk ettiğimiz mültecileri de birbirine karıştırmamalıyız. Mültecilerin onurlu, istekli ve inançlı halde ülkelerine dönmeleri için çalışmalarımızı sürdürüyoruz.”

Son Dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan: Vatandaşlarımız düzensiz göçmenler konusundaki değişikliği kısa sürede hissedecek

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir