featured

Son Dakika: Cumhurbaşkanlığı adaylığından çekilen Muharrem İnce’ye verilen oylar geçerli sayılacak

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

14 Mayıs‘ta gerçekleşecek olan Cumhurbaşkanlığı ve 28. Devir Milletvekili Genel Seçimi’ne artık saatler kalırken Yüksek Seçim Konseyi, cumhurbaşkanı adaylığından çekilen Memleket Partisi Genel Lideri Muharrem İnce’yle ilgili kararını verdi.

İNCE’YE VERİLEN OYLAR GEÇERLİ SAYILACAK

YSK tarafından oybirliği ile alınan kararla Muharrem İnce’ye verilen oyların geçerli sayılacak. Kararı kamuoyuna açıklama yapan YSK Lideri Ahmet Yener duyurdu.

ADAYLIKTAN ÇEKİLMESİ GEÇERLİ, VERİLEN OYLAR DA GEÇERLİ

Yener, “Oy birliği ile sayın Muharrem İnce’nin cumhurbaşkanlığı adaylığından çekilmesinin geçerli olduğu ve bu süreçte sayın Muharrem İnce’ye verilen oyların geçerli olması sonucuna varmıştır” sözlerini kullandı.

NE OLMUŞTU?

Memleket Partisi Genel Lideri Muharrem İnce, 11 Mayıs’ta partisinin genel merkezinde kameraların karşısına geçerek 14 Mayıs’ta yapılacak seçimler öncesi adaylıktan çekildiğini duyurdu. Sonraki gün İnce’nin Cumhurbaşkanlığı adaylığından çekilmesine ait resmi evrakları YSK’ya teslim edildi.

“45 GÜNDE GÖRDÜKLERİMİ 45 SENEDE GÖRMEDİM”

Muharrem İnce, şu tabirlerle çekilme kararını duyurmuştu: “Son 45 günde gördüklerimi 45 senede görmedim. Uydurma dekontlar, olmayan bacanaklar, olmayan imajlar, fotoğraflar… İsrailli bir cinsel alaka imaj sitesinden alıyor imgeyi benim kelleyi kesip ortaya koyuyor FETÖ’cüler. Muhalif olmak için bunu paylaşanlar da var. Benim bu türlü bir imgem, ses kaydım yok. Özel hayatın saklılığı falan değil bu, iftira. Gerçek değil bu. T.C. Devleti benim prestijimi koruyamamıştır. Bir yurttaşının, bir cumhurbaşkanı adayının prestijini korumakla vazifelidir devlet, medya, emniyet… Alenen iftira! 5 milyon dolarlık dekont. Yazıyor geçiyor adam, nerede bu savcılar?

“BAHANELERİ KALMASIN”

Atılan iftiralara, ‘Saraydan para aldı, misyonunu yapıyor çekilemez’ diyenlere, bu alçaklığı yapanlara sesleniyorum. Benim bu kumpaslardan, montajlardan, düzmece dekontlardan korktuğum yok, 45 gündür direniyorum. Adaylıktan çekiliyorum. Bunu memleketim için yapıyorum. Türkiye’ye üçüncü bir seçenek önerdim. ‘Ne cumhur ne millet tek yol memleket’ dedim. Atatürk’ün yolundan dedim. Bir kanal açmaya çalıştım. Bu kanalı başaramadık. Mazeretleri kalmasın.”

Son Dakika: Cumhurbaşkanlığı adaylığından çekilen Muharrem İnce’ye verilen oylar geçerli sayılacak

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir