featured

Son Dakika: İmamoğlu’nun CHP’nin önde gelen isimleriyle yaptığı gizli toplantıya Kılıçdaroğlu’ndan ilk yorum

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Seçimlerin akabinde CHP’de değişim tartışmaları devam ederken, İBB Lideri Ekrem İmamoğlu, partinin ileri gelen isimleriyle birlikte internet üzerinden toplantı düzenlediğinin ortaya çıkması gündeme bomba üzere düştü. CHP’li Tekin Bingöl, Gökhan Günaydın, Onursal Adıgüzel, Bülent Tezcan’ın bulunduğu toplantıda CHP fevkalâde kurultayı konuşuldu.

“TAMAMINI SEYRETMEDİM, GEREK DUYMADIM”

Toplantıya CHP Genel Lideri Kılıçdaroğlu’ndan birinci yorum geldi. Kılıçdaroğlu, şunları söyledi: “Sabahleyin cep telefonuma gelen bildiriyle gördüm. Doğrusunu isterseniz tamamını seyretmedim. Gerek duymadım. Yalnızca beni değil partiyi ilgilendiren mevzu.

“ETİK OLARAK RAHATSIZ EDİCİ”

“DİSİPLİN ŞURASINA SEVK ETMEYİ DÜŞÜNMÜYORUM”

Parti içinde bir kişi genel başkanlığa aday ise gelir başımın üstünde yeri vardır. Kendisini destekleyen arkadaşlarıyla hareket edebilir. Bu bizim geleneğimizde var. Herkes AK Parti’yi gördüğü için orası üzere zannediyorlar biz o denli değiliz. Bu AK Parti’de olsa kabahat. Adamı linç bile edebilirler. İhraç bile edebilirler. Zira orada demokrasi yok. Biz demokrasiyi içselleştirebilen bir partiyiz. Parti meclisi üyeleri genel lideri eleştirebilirler. Bizim partide hiç kimse eleştirilmez diye bir kural yok. Sağlıklı bir tenkit siyasetçinin en çok muhtaçlık duyduğu şey. O çerçevede tenkitlere bakarım. Tenkitlerin haklı istikameti de olabilir, haksız tarafı de olabilir. Mevzuyu disiplin heyetine sevketmeyi düşünmüyorum. Ekrem İmamoğlu Bey’in İstanbul Büyükşehir Belediyesi başkanlığına tekrar aday olmasını isterim.

“ZAMAN VAKİT BU ÇEŞİT OLAYLAR OLUR, KRİZ OLARAK GÖRMEYİZ”

Zaman vakit bu cins olaylar olur; kriz olarak görmeyiz. Su mecraını bulur. Buradaki temel sorun şu. Ülkenin bu kadar önemli sorunu varken, beşerler perişan halde iken, ekonomi bu halde iken, artırımlar almış başını gidiyorkan CHP’nin iç problemlerinin tartışma konusu olması beni rahatsız ediyor. Bu mevzuda bütün arkadaşlarımı uyardım. Elbette tenkitlerini lisana getirebilirler. Ancak hepsinin ortak maksadı; bu ülkede çok dar bir küme hariç artırımlardan perişan oldu.

“TEKRARLANDIĞINDA GEREĞİNİ YAPARIM”

Parti içi tartışmaları toplumun önüne getirme kadar yanlış bir şey yok. Kurallar içinde çaba edersiniz. Tekrarlandığında, kuralın dışına çıkıldığında gereğini yaparım. Her toplantının etik kurallar içinde yapılması lazım. Söylediğim odur.”

Son Dakika: İmamoğlu’nun CHP’nin önde gelen isimleriyle yaptığı gizli toplantıya Kılıçdaroğlu’ndan ilk yorum

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir