featured

Son Dakika: Kayseri’de 15 askerin şehit olduğu terör saldırısı davasında 4 sanığa 15’er kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verildi

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kayseri‘de 17 Aralık 2016’da çarşı müsaadesine çıkan askerleri taşıyan halk otobüsüne patlayıcı yüklü araçla düzenlenen terör saldırısına ait davada yargılanan sanıklara ceza yağdı. MİT ve emniyet tarafından düzenlenen operasyonla Irak’ta yakalanarak Türkiye’ye getirilen ‘Fırat Botan’ kod isimli Pkk’lı terörist Ferhat Tekiner’e, ‘nitelikli adam öldürmek ve adam öldürmeye teşebbüs’ kabahatinden 15 sefer ağırlaştırılmış müebbet ve 54 defa 20 yıl, ‘hırsızlık’ kabahatinden 54 yıl mahpus cezası verildi.

15 ASKER ŞEHİT OLDU, 54 ASKER GAZİ OLDU

Kayseri‘de 17 Aralık 2016 tarihinde çarşı müsaadesine çıkan Kayseri 1. Komando Tugayı askerlerinin bulunduğu halk otobüsüne PKK tarafından düzenlenen bombalı akında 15 asker şehit olurken, 54 asker de gazi olmuştu. Patlamanın akabinde yürütülen soruşturma çerçevesinde akının faili olan ‘Fırat Botan’ kod isimli PKK’lı terörist Ferhat Tekiner, MİT ve emniyetin ortak operasyonuyla Irak’ta yakalanarak tutuklanmıştı. Kayseri Adliyesi 4. Ağır Ceza Mahkemesi’nde bugün görülen duruşmaya, terör saldırısının faillerinden tutuklu sanık Ferhat Tekiner salonda hazır bulunurken; M.Y., M.Ö., S.A., B.K., M.A. ve M.O. ise SEGBİS ile bağlandı.

4 SANIĞA 15’ER SEFER AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET CEZASI

Mahkeme heyeti yargılama sonucunda; Ferhat Tekiner’e, ‘nitelikli adam öldürmek ve adam öldürmeye teşebbüs’ kabahatinden 15 kere ağırlaştırılmış müebbet ve 54 defa 20 yıl, ‘hırsızlık’ kabahatinden 54 yıl mahpus cezası, B.K.’ye; ‘Nitelikli adam öldürmek ve adam öldürmeye teşebbüs’ cürmünden 15 kere ağırlaştırılmış müebbet ve 54 kere 20 yıl mahpus cezası, M.A.’ya; ‘Nitelikli adam öldürmek ve adam öldürmeye teşebbüs’ 15 sefer ağırlaştırılmış müebbet, 54 sefer 20 yıl ve ‘silahlı terör örgütüne üyelik’ kabahatinden ise 9 yıl mahpus cezası, E.U.’ya; ‘Nitelikli adam öldürmek ve adam öldürmeye teşebbüs’ kabahatinden 15 sefer ağırlaştırılmış müebbet ve 54 kere 20 yıl mahpus cezası, M.Ö.’ye ise; 4 yıl 6 ay mahpus cezası verildi. Ayrıyeten sanıklardan M.Y., M.O., Ü.K. ve S.A. ise beraat etti.

Son Dakika: Kayseri’de 15 askerin şehit olduğu terör saldırısı davasında 4 sanığa 15’er kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verildi

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir