featured

Son Dakika! Kızılay Başkanı Kerem Kınık istifa etti

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

6 Şubat’ta meydana gelen Kahramanmaraş merkezli iki sarsıntı sonrası çadır satmasıyla gündeme gelen Kızılay‘ın Lideri Kerem Kınık istifa etti. Kınık yapılacak genel heyette aday olmayacak.

ERDOĞAN: BENİ DE ÖNEMLİ MANADA ÜZMÜŞTÜR

Cumhurbaşkanı Erdoğan dün Kızılay ile ilgili yaptığı açıklamada “Bu bahis doğal beni de önemli manada üzmüştür. Kızılay bu türlü bir çadır satma fiiline, işine giremez. Hızla de olağan bu yanlışı düzeltmesi gerekir. Zira biz Kızılay’ı bilhassa çadır üretiminde çok daha etkin hale gelmesi için daima teşvik ettik. Kızılay’ın çadır dendiği vakit en ufak bir ıstırabının, sorununun olmaması gerekir” demişti.

“İSTİFA EDERSEM KAOS OLUR” DEMİŞTİ

TBMM Sarsıntı Araştırma Kurulu’nda geçtiğimiz mart ayında savunma yapan Kınık, istifa edip etmeyeceği konusundaki sorulara “Kızılay Lideri istifa ettiğinde tüzük gereği genel şuraya gidilmesi gerekir. Kızılay’ın idari işleri durur ve kaotik bir durum oluşur” karşılığını vermişti.

“BANA SORSALARDI AHBAP’A GÖNDERMEYİN DERDİM”

AHBAP derneğine yapılan çadır satışına ait haberinin olmadığını argüman eden Kınık şunları söylemişti; “Vatandaşın bağışı ile satılan bir çadır yok. Vatandaşa yönelik bir ticari satış olmamıştır olamaz. Çadır satışından benim de AHBAP Derneği Lideri’nin da haberi yoktu. Bana sorsalardı AHBAP’a göndermeyin derdim. Haberimiz olsaydı vermezdik zira dünyanın pek çok yerinde çadır bakıyorduk, kendi lojistiğimizle o çadırları bölgeye götürürdük.”

Son Dakika! Kızılay Başkanı Kerem Kınık istifa etti

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir