featured

Son Dakika: Muharrem İnce’ye ait olduğu iddia edilen sosyal medya paylaşımıyla ilgili soruşturma başlatıldı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye artık sayılı günlerin kaldığı 14 Mayıs’ta gerçekleşecek Cumhurbaşkanlığı ve 28. Periyot Milletvekili seçimlerine kilitlenirken, toplumsal medyada da her gün yeni bir ifşa görüntüsü yayınlanmaya başladı. Son olarak Memleket Partisi Genel Lideri ve Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce‘ye ilişkin olduğu tez edilen kimi müstehcen fotoğraflar paylaşıldı.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

İnce’ye ilişkin olduğu sav edilen toplumsal medya paylaşımıyla ilgili Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından resen. soruşturma başlatıldı.

Açıklamada şu tabirlere yer verildi: “Cumhuriyet Başsavcılığımız tarafından yapılan açık kaynak araştırmasında www.twitter.com isimli toplumsal paylaşım sitesinde Memleket Partisi Genel Lideri ve Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce tarafından 10/05/2023 tarihinde yapılan paylaşımda;

“45 gündür geçersiz dekontlarla, uydurma dokümanlarla, düzmece görüntülerle iftira atan ve algı operasyonu yapan FETÖ’cülere karşı bu ülkenin gazetecileri neredesiniz? Savcıları neredesiniz? Bu aşağılık terörüstlerin kumpaslarından medet umanlar, bunları yayanlar, bunlara inananlar; kumpas davaları periyodunda yaşananları hatırlamıyor musunuz? Bu aşağılık teröristlerle ömrümün sonuna kadar çaba edeceğim” formunda açıklamalar yapıldığı anlaşılmakla;

5271 sayılı Ceza Muhakemesi Kanununun “Bir kabahatin işlendiğini öğrenen Cumhuriyet savcısının görevi” başlıklı 160’ıncı unsurunda düzenlenen; “Cumhuriyet savcısı, ihbar yahut öteki bir suretle bir hatanın işlendiği izlenimini veren bir hâli öğrenir öğrenmez kamu davasını açmaya yer olup olmadığına karar vermek üzere çabucak işin gerçeğini araştırmaya başlar. Cumhuriyet savcısı, maddî gerçeğin araştırılması ve adil bir yargılamanın yapılabilmesi için, buyruğundaki isimli kolluk vazifelileri marifetiyle, şüphelinin lehine ve aleyhine olan kanıtları toplayarak koruma altına almakla ve şüphelinin haklarını korumakla yükümlüdür.” kararı uyarınca;

Cumhuriyet Başsavcılığımız tarafından kelam konusu toplumsal medya paylaşımında tez edilen mevzulara ait olarak işin gerçeğinin araştırılması hedefiyle şüpheliler hakkında 5237 sayılı Türk Ceza Kanununda düzenlenen şantaj, tehdit ve evrakta sahtecilik hatalarından 2023/107442 soruşturma numaralı belge ile resen soruşturmaya başlanılmıştır.

MUHARREM İNCE, SAAT 14.00’DA BASIN AÇIKLAMASI YAPACAK

Öte yandan Memleket Partisi tarafından yapılan açıklamada Genel Lider Muharrem İnce’nin saat 14.00’te kameraların karşısına geçeceği tabir edildi. İnce’nin çekilme kararını mı açıklayacağı yoksa toplumsal medyada yer alan argümanlara ait bir konuşma yapacağı bilinmiyor.

“SAVCILAR NEREDESİNİZ”

İnce bahis hakkında dün yaptığı açıklamasında şunları söylemişti: “45 gündür uydurma dekontlarla, düzmece evraklarla, düzmece görüntülerle iftira atan ve algı operasyonu yapan FETÖ’cülere karşı bu ülkenin gazetecileri neredesiniz? Savcıları neredesiniz? Bu aşağılık teröristlerin kumpaslarından medet umanlar, bunları yayanlar, bunlara inananlar; kumpas davaları periyodunda yaşananları hatırlamıyor musunuz? Bu aşağılık teröristlerle ömrümün sonuna kadar uğraş edeceğim.”

“ALÇAKLIK, SEREFSİZLİK”

Sosyal medyadan bir paylaşım daha yapan İnce sert kelamlar sarf etti. İnce, “Ortada gerçek bir dekont yokken, gerçek bir kaset yokken, gerçek bir jeep yokken; bunları varmış üzere göstermek alçaklıktır, şerefsizliktir. Olmayan bir kaset ile ilgili ‘özel hayatın gizliliği’ yahut ‘ister gerçek olsun, ister sahte’ değerlendirmesi yapmak kumpasçılara hizmet etmektir.” tabirlerini kullandı.

Son Dakika: Muharrem İnce’ye ait olduğu iddia edilen sosyal medya paylaşımıyla ilgili soruşturma başlatıldı

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir