featured

Son Dakika! Muharrem İnce’ye yönelik şantaj, tehdit ve sahtecilik suçundan 17 kişi gözaltına alındı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Memleket Partisi Genel Lideri Muharrem İnce‘ye ilişkin olduğu sav edilen manzaralara ait olarak yapılan incelemelerde şantaj, tehdit, dokümanda sahtecilik, şahsî dataları hukuka muhalif olarak ele geçirme ve yayma, özel hayatın kapalılığını ihlal hatalarından 17 kişi gözaltına alındı.

4 KİŞİ ARANIYOR

Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hususa ait olarak yapılan açıklamada şu tabirlere yer verildi: “Memleket Partisi Genel Lideri Muharrem İnce tarafından 10 Mayıs’ta Twitter’da yapılan paylaşımda sav edilen olaylar sebebiyle işin gerçeğinin araştırılması maksadıyla şüpheliler hakkında 5237 sayılı Türk Ceza Kanununda düzenlenen şantaj, tehdit, evrakta sahtecilik, ferdî bilgileri hukuka muhalif olarak ele geçirme ve yayma, özel hayatın kapalılığını ihlal kabahatlerinden 2023/107442 soruşturma numaralı belge ile resen yürütülen soruşturma çerçevesinde 17 kişi hakkında gözaltı kararı verilmiştir. Ayrıyeten şüphelilerden yurt dışında bulunan 4 kişi hakkında yakalama buyruğu talep edilmiş, öbür şüpheliler gözaltına alınmış olup şüpheliler emniyetteki tabir alma süreçlerinin akabinde adliyeye sevk edilecektir.”

“İTİBAR SUİKASTI YAPIYORLAR”

Söz konusu manzaraların servis edilmesinin akabinde cumhurbaşkanlığı adaylığından çekilen İnce, şunları söylemişti: “İlçe, vilayet idarelerinde bulundum, 5 devir milletvekilliği yaptım, Cumhurbaşkanı adayı oldum, parti kurdum. 40 yılın üstünde gayret ediyorum. Yanlışa yanlış , doğruya yanlışsız dedim. 40 yılın içerisinde haksızlık yaptığım beşerler olabilir. Bu son 45 günde gördüklerimi, 45 senede görmedim. Geçersiz dekontlar, jipler, olmayan bacanaklar, olmayan imajlar, fotoğraflar… İsrailli bir porno sitesinden alıyor, benim kelleyi koyuyor. Bunu FETÖ’cüler yapıyor. Türkiye’de muhalif olacağım diye paylaşanlar var. 45 gündür prestij suikastı yapıyorlar. Emniyet, savcı vazifesini yapmıyor, gazeteci yazmıyor. Yazanlar da FETÖ’cülere ortak üzere yazıyorlar. Benim bu türlü imgelerim olmuşsa, geçmişte yaşananlarda gizlice çekilmişti. Ancak benim bu türlü bir imajım, ses kaydım yok. Bu özel hayat değil, iftira. Gerçek değil.

“HER GÜN BİR İFTİRA VAR”

Türkiye Cumhuriyeti devleti benim prestijimi koruyamamıştır. Alenen iftira. 5 milyon dolarlık dekont. Nerede bu savcılar? Pazar 10 milyon lira havale yapıyorlar. Bu kadar prestij suikastı yapılırken, savcıların ortaya çıkmamasını anlayabilmiş değilim. Ben bu ülkede kamyoncu Şerif’in oğlu Muharrem İnce olarak yaşadım. Benden diğer malvarlığını açıklayan yok. Ne kadar kaçak FETÖ’cü varsa yurtdışında saldırıyor. Her gün bir iftira var. Pazar günü sandığa gideceğiz. Memleket Partisi Türkiye’nin geleceği için değerlidir, kesinlikle o Meclis’te olmalıdır. HDP var, CHP listelerindeki DEVA’lı, Gelecek’li var. Bir de AKP var. Atatürkçüler azınlıkta olacak. Memleket Partisi kesinlikle o Meclis’te olmalıdır. İstedikleri kadar montaj kaset yapsınlar Memleket Partisi’ne her meskenden bir oy istiyorum.

“ADAYLIKTAN ÇEKİLİYORUM”

Bu atılan iftiralara, Saray’a giden CHP’liden başlayarak ‘Saray’dan para aldı, çekilemez’ diyenlere bu alçaklığı yapanlara sesleniyorum; bu geçersiz dekontlardan, imajlardan çekindiğim yok. 45 gündür direniyorum. Adaylıktan çekiliyorum. Türkiye’ye üçüncü seçenek önerdim. Bir kanal açmaya çalıştım. Bu kanalı başaramadık. Mazeretleri kalmasın.”

Son Dakika! Muharrem İnce’ye yönelik şantaj, tehdit ve sahtecilik suçundan 17 kişi gözaltına alındı

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir