featured

Son Dakika! Özdağ: Anlaşırsak yarın saat 11.00’de Kılıçdaroğlu ile birlikte açıklama yapacağız

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

28 Mayıs’ta yapılacak 2. cins seçimlerinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’a dayanak vereceğini açıklayan Sinan Oğan’ın akabinde dağılan CET İttifakı ortaklarından Zafer Partisi Genel Lideri Ümit Özdağ’ın hangi adayı destekleyeceği ise büyük merak konusu.

ERTELEME ÜSTÜNE ERTELEME GELDİ

Bugün yaptığı açıklamayla kararını duyuracağı basın toplantısını saat 11.00’den 13.00’e erteleyen Özdağ, kameraların karşısına çıkarak merakla beklenen kararını yarına ertelediğini söyledi.

“ANLAŞIRSAK KILIÇDAROĞLU İLE BİRLİKTE AÇIKLAMA YAPACAĞIZ”

“Kılıçdaroğlu ile Hatay dönüşü bir toplantı daha yapacağız” diyen Özdağ, “İmzaya bağlanması için yüz yüze kimi görüşmeler yapılması gerekiyor. Bu görüşmeleri bu gece gerçekleştireceğiz inşallah. Burada da şu ana kadar olumlu gelişen süreci bu evrede da olumlu gerçekleştireceğimizi umuyoruz. Bunu başarabilirsek şayet yarın saat 11.00’de Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ile burada bir açıklama yapmayı planlıyoruz. Protokole yansıyanları hassas bir halde şekillendiriyoruz. Kamuoyuyla da bittiğinde paylaşacağız” tabirlerini kullandı.

“ZAFER PARTİSİ’NİN OLDUĞU YERDE TERÖRLE ÇABA…”

Özdağ kelamlarını şöyle sürdürdü; “Gönüllü değil gerekirse zorla bir sene içerisinde memleketler arası hukuka uygun olarak keza Türkiye’nin güvenliği açısından, terörle gayrette Türk devletinin hukukun içerisinde terörle ilintili lokal yöneticilerin yerine devlet yöneticilerini kayyum olarak ataması imkanının her vakit olması gerektiğini düşünüyoruz. Zafer Partisi’nin olduğu yerde terörle uğraş ve Türkiye’nin güvenliği itimat altındadır, bundan emin olabilirsiniz.”

“SİNAN BEY’LE FARKLI DÜŞÜNÜYORUZ, HAYAT DEVAM EDİYOR”

Sinan Oğan’ın Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı destekleme kararıyla ilgili değerlendirmelerde de bulunan Özdağ, “Sinan Bey’in kendi takdiridir, Zafer Partisi’ni bağlamamaktadır. Bu bahiste Sinan Bey’le farklı düşünüyoruz. Kamuoyunun takdirine bırakıyoruz. Hayat devam ediyor. Biz Sinan Bey’le yola çıkarken cehennemin kapılarını kapatmak için yola çıktık, biz cehennemin kapılarını kapatmaya hâlâ çalışıyoruz”

“TERÖRLE ÇABAYA SIFIR TOLERANS UNSURUYLA…”

Özdağ kelamlarını, “Biz terörle ilintili hiçbir siyasi yapılanmanın teröre terör diyemeyen hiçbir siyasi yapılanmanın zafer partisi olarak hukuken yasal olsa da siyaseten yasal olmadığını düşünüyoruz. Onun için de terörle çabaya sıfır tolerans prensibiyle devam edilmesi bizim vazgeçilmezimiz” diyerek noktaladı.

Son Dakika! Özdağ: Anlaşırsak yarın saat 11.00’de Kılıçdaroğlu ile birlikte açıklama yapacağız

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir