featured

Sonunda: WhatsApp, kullanıcılar tarafından çok istenen özelliğe kavuşuyor!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bundan tam 13 yıl evvel kullanıma sunulan anlık iletileşme uygulaması WhatsApp, her geçen yeni özelliklerle donatılmaya devam ediyor. Son vakitlerde kullanıcıların isteklerine kıymet veren şirket, WhatsApp’ta resmi sticker ‘a çevirme özelliğini test ediyor.

WhatsApp, resmi sticker’a çevirme özelliğini test ediyor!

Sticker’lar, sohbeti zenginleştirmek ve renk katmak için WhatsApp’ın en yeterli özelliklerinden birisi. Rastgele bir sticker gönderebilmek içinse öncelikle rastgele bir uygulamadan yahut siteden indirmeniz gerekiyordu. Fakat WhatsApp’ın yeni test ettiği özellik sayesinde artık rastgele bir resmi sticker’a çevirebileceksiniz.

WABetaInfo tarafından paylaşılan blog gönderisine nazaran WhatsApp, galerinizdeki fotoğrafı sticker’a çevirebileceğiniz yeni bir özellik üzerinde çalışıyor. Şimdi ayrıntılı bir bilgi mevcut değil lakin üstteki ekran imajında özelliğin ataç ikonlu Ekle seçenekleri ortasında yer aldığı görülüyor.

Meta, WhatsApp’ın bu yeni özelliği ile üçüncü taraf geliştiriciler tarafından yayımlanan sticker indirme uygulamalarına olan gereksinimi ortadan kaldırmayı hedefliyor. Çünkü kullanıcılar, daha evvel sticker hazırlayabilmek için bu uygulamalara başvurmak zorundaydı.

WhatsApp’ın resmi stickar’a çevirme özelliği şu anda iOS 23.10.0.74 güncellemesi ile iPhone telefonlar için kullanıma sunuldu. Şu anda sadece test kullanıcıları erişebiliyor. Yakın vakitte herkesin kullanımına sunulması bekleniyor. Öte yandan bu özelliğin zati WhatsApp Web ve Masaüstü’nde mevcut olduğunu hatırlatalım.

Bunların yanı sıra WhatApp, Android’de ileti menüsü için yeni bir tasarım üzerinde de çalışıyor. Uygulamanın mevcut sürümündeyken, bir bildiriye basılı tutulduğunda reaksiyon verilebilecek emojiler sıralanırken, Beta sürümünde test edilen dizaynda emojilerin yanı sıra silme ve iletme üzere hareketler yer aldığı görüldü. Yeni arayüzün de yakın vakitte herkesin kullanımına sunulması bekleniyor.

Peki sizler bu husus hakkında neler düşünüyorsunuz? WhatsApp’ın yeni resmi sticker ‘a çevirme özelliğini nasıl buldunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

Sonunda: WhatsApp, kullanıcılar tarafından çok istenen özelliğe kavuşuyor!

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir