Tekerlekli Sandalye Basketbol Kadın Milli Takımı İran’ı Yendi

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Tekerlekli Sandalye Basketbol Bayan Ulusal Ekibi Yardımcı Antrenörü Songül Çelik, “2 gündür art geriye İran ile maç yaptık. Her iki müsabakayı da kazandık. Avrupa Şampiyonası’nı da kazanıp, federasyon liderimize armağan etmek istiyoruz” dedi.

Tekerlekli Sandalye Basketbol Bayan Ulusal Kadrosu, Hollanda’da düzenlenecek Avrupa Şampiyonası hazırlıklarına Aksaray’da devam ediyor. Ulusallar, bu kapsamda İran ile 2 hazırlık maçı oynadı. Ay-Yıldızlılar, iki müsabakadan da galip ayrılarak şampiyona öncesinde moral buldu.

Tekerlekli Sandalye Basketbol Bayan Ulusal Grubu Yardımcı Antrenörü Songül Çelik, hazırlık maçlarının akabinde Demirören Haber Ajansı’na özel açıklamalarda bulundu. Şampiyonada Türkiye’yi en güzel halde temsil edeceklerini söz eden Çelik, “Bu işe gönül vermiş bayanlarımız, çocuklarını ve anne ve basası bırakıp gelen atletlerimiz var. Bayanlarımız burada çaba veriyor. Burada olduğu üzere Avrupa Şampiyonası’nda Hollanda’dan galibiyetle döneriz. 2 gündür art geriye İran ile maç yaptık. Her iki müsabakayı da kazandık. Avrupa Şampiyonası’nı kazanıp federasyon liderimize armağan etmek istiyoruz. Birinci maçımızı 41-37 ve ikinci maçımızı ise 24-30 kazandık. Biz hazırlık maçlarında tüm bayanlarımız deneyerek oynuyoruz. Hocalarımızla bir arada hangi takım daha muvaffakiyet olur onun istatistiğini çıkartıp, bu halde Avrupa’da ülkemizi en âlâ halde temsil edeceğiz” tabirlerini kullandı.”ENGELLİ BAYANLAR OLARAK SIKINTI OLANI BAŞARDIK”Amaçlarının genç atletler yetiştirmek olduğunu belirten Çelik, kelamlarını şöyle tamamladı:

“Kadın atletlerimiz hakikaten çok hırslılar. Türkiye’de bayan olmak güç, başarılı olmak ise daha sıkıntı. Bizler bu zoru başardık. Engelli bayan dahi olsan bir şeyleri başarmak kaygısındayız. İmkanlar tanınırsa bayanlarımızın çok daha âlâ yerlerde olacaklarına inanıyorum. Kadınlarımı ve can arkadaşlarımın Avrupa’da çok daha hırslı olacaklarını görüyorum. Biz gençlere yük veriyoruz. Maksadımız genç atletler yetiştirmek. Bu yıl olmaz ise bir sonraki yıllara ne kadar yatırım yaparsak, bize muvaffakiyet daha çok geleceğine inanıyorum. Bizlere bu imkanları tanıyan herkesi şükranlarımızı sunuyoruz.”

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Erkan Altuntaş – Spor
Tekerlekli Sandalye Basketbol Kadın Milli Takımı İran’ı Yendi

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir