featured

Telefon tamircileri işsiz kalacak: İşte Samsung’un yeni onarım programı!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Samsung yesyeni bir tamir programıyla karşımızda. Samsung kullanıcıları Güney Kore’de başlatılan yeni uygulama sayesinde artık daha rahat edecek. Marka kullanıcılarını “Samsung kullanıcı tamir programı” ile tanıştırdı. Yani artık kullanıcılar aygıtlarını garanti kapsamı dışına çıkarmadan kendi kendilerine onarabilecek. Pekala bu nasıl olacak? İşte detaylar…

Telefonunuzu kendi kendinize onarın hem de garanti kapsamından çıkmadan!

Samsung Güney Kore’de başlattığı yeni uygulaması ile kullanıcılarına büyük bir kolaylık sağlıyor. Markanın müşterileri artık aygıtları bozulduğunda kesim ve ekipman siparişi verebilecek. Yani kendi telefonunuzu orjinal yedek modül ve kaliteli ekipmanları kullanarak tamir edebileceksiniz.

Sistemin işleyişiyse epey kolay. Bir Samsung aygıtına sahipsiniz ve aygıtınız ziyan gördü. İnternet siteleri üzerinden aygıtınızın modelini ve meselelerini belirtiyorsunuz. Marka size sorunu çözmenize yardımcı olacak ekipman ve yedek kesimleri yolluyor. Böylelikle aygıtınızı garanti dışına çıkarmadan kendi tamir sürecinizi yapabiliyorsunuz.

Özellikle son devirlerde yaşanan berbat personellik, düzmece yedek modül kullanımı yahut aygıt içerisinden kesim çalınması vb. meselelerinin da böylelikle önüne geçilmiş olacak. Zira sizin aygıtınız tekrar sizin denetiminizde olacak. Ayrıyeten tamir sürecini bitirdikten sonra eski modülleri da inançla imha edilerek tabiata ziyan vermemesini sağlayacak geri dönüşüm süreci için Samsung’a gönderebileceksiniz.

Samsung kendi kendine tamirat programı şimdilik ekran, art kapak, şarj soketi üzere kesimlerin değişimlerini kapsıyor. Marka “batarya” üzere sahiden tehlikeli ve önemli uzmanlık isteyen işleri kendi servislerinde Samsung teknisyenlerine yaptırmaya devam edecek.

Ancak marka geri kalan meseleleriyse müşterilere paslamayı düşünüyor. Kitleri satın alıp kullanan ve tamir sürecini yapan kullanıcılarında sonucun hakikat olup olmadığını tıpkı tamiri yapan başka kullanıcılar ile karşılaştırmasına da imkan sağlanıyor. Böylelikle hem yedek modül hem de çalışan maliyetleri düşürülerek Samsung Servis kısmındaki maliyetlerinde azaltılması hedefleniyor.

Program şimdilik Samsung Galaxy S20, Galaxy S21 ve Galaxy S22 modellerini kapsıyor. Bunların yanında Galaxy Book Pro 15.6 inçlik notebook ve UN32N4000 serisine ilişkin üç TV modeli de program kapsamında. Samsung ilerleyen periyotlarda eser sayısını arttırmayı planlıyor. Pekala siz neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında belirtmeyi unutmayın…

Telefon tamircileri işsiz kalacak: İşte Samsung’un yeni onarım programı!

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir