featured

Temmuz ayında en düşük memur maaşının “brüt 22 bin TL” olacağı iddialarına yalanlama

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz hafta HAK-İŞ Genel Konseyi’nde yaptığı açıklamada yapılacak düzenlemeyle birlikte temmuz ayında en düşük memur maaşının 22 bin lirayı bulacağını söylemişti. Lakin temmuz ayı için 22 bin TL olarak duyurulan en düşük memur maaşının brüt fiyat olduğu, net ölçünün 17 bin TL olacağı argüman edildi.

EN DÜŞÜK MEMUR MAAŞI NET 22 BİN LİRA OLACAK

Dezenformasyonla Uğraş Merkezi, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Temmuz ayında en düşük memur maaşı 22 bin TL olacak’ açıklaması hakkında son günlerde yaşanan tartışmaları önlemek ve bilgi kirliliğini gidermek hedefiyle bir açıklama yayınlandı.

“EKONOMİST, YAYIN SIRASINDA SEHVEN SÖYLEDİ”

Dezenformasyonla Uğraş Merkezi’nin Twitter hesabı üzerinden yapılan açıklamada “Temmuz ayında en düşük memur maaşı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın belirttiği üzere net 22 bin TL olacaktır. Bir yayın sırasında en düşük memur maaşı için 22 bin TL’nin brüt fiyat olacağını lisana getiren çalışma ekonomisti Muhammet Bayram, bunu sehven söylediğini belirterek temmuz ayında en düşük memur maaşının net 22 bin TL olacağı düzeltmesini yapmıştır” tabirleri kullanıldı.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Barış Taşkıran – İktisat
Temmuz ayında en düşük memur maaşının “brüt 22 bin TL” olacağı iddialarına yalanlama

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir