featured

Temmuz’da asgari ücrete ne kadar zam yapılacak? Bakan Bilgin’in verdiği rakama TÜRK-İŞ’ten ilk yorum

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Asgari fiyat temmuz artırımı için milyonlar nefesini tutmuş ekonomi idaresinden gelecek açıklamaya odaklanırken Çalışma ve Toplumsal Güvenlik Bakanı Vedat Alım birinci kere sayı vermişti. Bakan Alım, “Ocakta Cumhuriyet tarihinde en yüksek düzeye çıkaran düzenlemeyi yaptık, temmuzda da birebirini yapacağız. Aşağı üst 500 dolar civarında” tabirlerini kullandı.

“ADİL BİR PAZARLIK OLMUYOR”

Kamu emekçisinin artırım oranının açıklandığı imza merasiminin akabinde TÜRK-İŞ Lideri Ergün Atalay, Habertürk TV’ye minimum fiyat artırımı için açıklamalarda bulundu. Haziran ayında toplanması beklenen Taban Fiyat Tespit Komitesi toplantılarında ne kadar artırım talep edeceklerine ait konuşan Atalay, “Asgari fiyatta adil bir pazarlık olmuyor. Orada patronlar oturduğunda istedikleri sayıları çıkartıyorlar” dedi.

“PARASINI SÖYLESEYDİ DAHA İYİYDİ”

Bakan Alim’in 500 dolar açıklamasına da karşılık veren Atalay, “O vakitler da dediğim şey. Ben TÜRK-İŞ Lideri dolarak dolar üzerinden konuşmam. TÜRK-İŞ Lideri Türk parası üzerinden konuşur. Taban fiyat imzalandığı vakit 455 dolar düzeylerindeydi. Artık Bakan Beyefendi ‘500 dolar üzerinde olacak’ diyor. Benim için 500 dolar değil de parasını söyleseydi daha iyiydi” tabirlerini kullandı.

“İKİ AY EVVELDEN UMUT SATMANIN MANASI YOK”

Asgari fiyat için sayı vermeyen Atalay, “Temmuz’a iki ay var. İki ay evvelden umut satmanın bir manası yok’ tabirlerini kullandı ve, “Bunu konuştukça mesken kiralar artmaya devam ediyor. Araba fiyatları artmaya devam ediyor. Et 350 lira oldu. Onun için minimum fiyat pazarlığı başlamadan sayı söylemiyorum” formunda konuştu.

Temmuz’da asgari ücrete ne kadar zam yapılacak? Bakan Bilgin’in verdiği rakama TÜRK-İŞ’ten ilk yorum

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir