Tesla Cybertruck çok daha farklı olabilirdi! İşte önceki tasarım çalışmaları

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Tesla Cybertruck, 2019 yılında tanıtıladığında tasarımı ile tüm dikkatleri üzerinde toplamayı başardı. Bu uzaydan gelmiş üzere görünen elektrikli pick-up, köşeli tasarım ögeleri ile otomotiv dünyasına farklı bir soluk getirdi. Pekala bu dikkat cazibeli tasarım nasıl ortaya çıktı?

Tesla Cybertruck için yapılan tasarım çalışmalar ortaya çıktı

Uzun bir bekleyişin akabinde birinci Tesla Cybertruck‘ın üretim bandından indiği bugünlerde, elektrikli aracın daha evvelki tasarım çalışmaları da ortaya çıktı. Tesla’nın CEO’su Elon Musk’ın biyografisini yazan Walter Isaacson, Twitter hesabı üzerinden aracın evvelki tasarım çalışmalarını paylaştı.

Walter Isaacson tarafından paylaşılan görselde Elon Musk ve markanın baş dizayncısı Franz von Holzhausen’i Tesla Cybertruck çalışmalarına bakarken görüyoruz. Bu paylaşılan görsel, elektrikli pick-up hakkında birçok ayrıntısı da beraberinde getiriyor.

Paylaşılan görselin ayrıntılarını incelediğimizde Cybertruck tasarlanırken; Robocop, Delorean DMC-12, ve Cyberpunk 2077’den ilham alındığı açık bir halde görülüyor. Elektrikli araç için ortaya konan ilham kaynaklarını göz önüne aldığımızda Cybertruck’ın neden bu kadar farklı göründüğünü de anlayabiliyoruz.

Fotoğrafın sol tarafına baktığımızda ise Cybertruck için yapılan tasarım çalışmalarını görmek mümkün. Bu kısımda birçok ön tasarım çalışmasını görüyoruz. Mevcut Cybertruck’tan farklı dizaynların da yer aldığı çalışmalar, aracın çok daha farklı görünebileceğini de ortaya koyuyor.

Bazı dizaynların ile hayli başarılı olduğunu söylemek mümkün. Mevcut model ile kıyasladığımızda kimi tasarım çalışmalarının daha kıvrımlı yüzeyler ile birlikte göze daha fazla hitap ediyor. Tabi ki büsbütün paslanmaz çelik bir gövdeye sahip aracın tasarımı konusunda birtakım kısıtlamalar olduğunu da göz önüne almakta da yarar var.

Cybertruck’ın başarılı çalışmaları muhtemelen otomobilseverleri ikiye bölecektir. Pekala sizce Tesla Cybertruck için yapılan hangi tasarım çalışması daha uygun olurdu? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Tesla Cybertruck çok daha farklı olabilirdi! İşte önceki tasarım çalışmaları

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir