featured

Tesla’nın insansı robotlarıyla ilgili yeni bir video paylaşıldı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Elon Musk’ın kısa bir mühlet evvel tanıtılan insansı robotlarıyla ilgili yeni gelişmeler aktarıldı. “Tesla Bot” olarak isimlendirilen bu robotların süratli bir gelişim göstererek daha süratli ve insan fizyolojisine daha uygun bir biçimde hareket ettiği görülüyor. Büsbütün Tesla üretimi olan insansı robotların gelecekte birçok kıymetli rolü üstleneceği düşünülüyor. İşte detaylar

Tesla Bot çok süratli gelişiyor!

Tesla’nın bugün YouTube kanalında yayımlamış olduğu görüntü, bizlere Tesla Bot projesinin ilerleyişi ile ilgili birçok fikir verebiliyor. Görüntü içeriğinde yer alan insansı robotlar, kenbdilerinden beklenilen performansı daha rahat bir biçimde sergileyebiliyorlar. Tema olarak “Tamamıyla Tesla üretimi olan robotlar, artık gezinmeye ve etraflarını keşfetmeye başladılar.” bildirisini öne çıkaran Tesla, insansı robotlarıyla ilgili birçok ayrıntısı bizlere aktarıyor.

Geride bıraktığımız yılın sonlarına gerçek tanıtımı yapılan insansı robotların, ortadan geçen kısıtlı vakte karşın kayda paha bir ilerleme kaydettiğini görebiliyoruz. Artık yapısındaki kamera sayesinde içerisinde bulunduğu ortamı algılayıp tanıyabilen ve hafızasına aktarabilen robotlar, birtakım temel maharetleri de yerine getirmeye başladı. İnsan davranışlarını izleyip taklit edebilme yetkinliği de kazandırılan robotlar, içerisinde bulunduğu basamak göz önünde bulundurulduğunda epey başarılı bir performans sunuyorlar.

Aslına bakarsanız Tesla Bot, birinci etapta ağır işlerde çalışması için geliştirilen endüstriyel bir robot projesiydi. Lakin Tesla tarafından yapılan açıklamalar ışığında projenin konutlara de girebilecek biçimde ilerletileceğini fark edebiliyoruz. Nüfus artış suratının giderek azaldığı çağdaş dünyada, robotların hem mesken işlerinde hem de sanayide birçok avantaj sağlayabileceğini düşünebiliyoruz. Alışılmış robotların şu ana dek ulaştıkları düzeyde tüm bunların gerçekleşmesi için biraz daha vakte muhtaçlığımız olduğunu görebiliyoruz.

Şu anda kolay vazifeleri muvaffakiyetle yerine getirebilen Tesla Bot’un ileride çok daha kapsamlı vazife tariflerini üstlenebileceği düşünülüyor. İlerleyen vakit diliminde neler olacağını daima birlikte göreceğiz. Pekala, sizler Tesla Bot hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.

Tesla’nın insansı robotlarıyla ilgili yeni bir video paylaşıldı

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir