The Matrix Awakens, inanılmaz grafikleriyle yayınlandı!

Geçtiğimiz günlerde kısa bir tanıtım görüntüsü ile duyurulan ve hem Xbox Series X hem de PS5 için ön yüklemeye açılan The Matrix Awakens için hazırlanan Unreal Engine 5 teknoloji demosu sonunda geldi. Unreal Engine 5 ile gelmiş geçmiş en güzel fizik motoru, en yeterli grafikler ve en âlâ efektlerle karşı karşıyayız.

Matrix Awakens ile tarihin en yeterli grafikleri!

Önümüzdeki haftalarda vizyona girecek olan The Matrix Resurrections‘ın heyecanı şimdiden her yanı sarmışken, The Matrix cephesinden şimdide oyun dünyasını sarsacak bir teknolloji demosu yayınlandı. 2020 yılında PS5 üzerinden ve gerçek vakitli çekilen bir teknoloji demosuyla tanıtılan Unreal Engine 5, ortadan geçen 1.5 yılın akabinde etkileyiciliğinin üstüne koyarak devam ediyor.

The Matrix Awakens’ın 29 GB boyutundaki teknoloji demosu hem Xbox Series X’de hem de PS5’te gerçek vakitli olarak çalışıyor. Keeanu Reeves‘i Matrix seyahatine başladığı ve unutulmaz, ‘Wake Up, Neo! yazılı bilgisayarın başında izlemeye başladığımız teknoloji demosu, bir mühlet sonra akıl almaz bir hale bürünüyor. Karakterlerin yüzleri, mimikleri, gözleri ve ağız hareketleriyle adeta gerçeğin bir simülasyonuna tanıklık ediyoruz.

Son sinemanın görsel efekt grubunda de çalışan John Gaeta, Kim Libreri, Jerome Platteaux, George Borshukov ve Michael Gay üzere isimlerin Epic Games‘in Unreal Engine 5 departmanındaki çalışanlarla ortak hazırladığı demo, bir mühlet sonra sizi aksiyonun ortasına bırakıyor ve bilhassa ikinci sinemadaki otoban sahnelerine emsal sahneleri, bu defa denetim bizdeyken birebir deneyimleme bahtına erişiyoruz.

Demo sonlandığında, oyun sizi tekrar gerçek vakitli çekilmiş açık dünya oynanışıyla ve kent yapısıyla baş başa bırakıyor. Tekrar hatırlatalım; demoda oynadığınız yahut birazdan izleyeceğiniz her şey Xbox Series X ve PS5’in donanım kapasitelerini gösterir nitelikte… Bu manada şu an içinde bulunduğumuz nesilde bu türlü grafikler ve oynanış içeren bir oyun görmemiz mümkün olabilecek.

Kelamı fazla uzatmadan sizleri bu mükemmel oynanış görüntüsüyle baş başa bırakalım:

Yorum yapın