featured

THY, bu yıl 10 bin kişiyi işe alacak

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

THY Basın Müşavirliğinden yapılan açıklamada, dünyanın en çok ülkesine uçan ve uçtuğu destinasyon sayısını her geçen gün artıran şirketin, 1933 yılında 5 uçaklık filosuyla başlattığı seyahatini bugün 400 uçaklık filoyla sürdürdüğü aktarıldı. Açıklamada, bilhassa 20 yıllık süreçte filosunu önemli oranda büyüten THY’nin, oluşturduğu istihdam alanlarıyla da Türkiye iktisadına kıymetli katkı sunduğu belirtilerek, güçlü finansal yapısıyla 2022 yılında bünyesine 2 bin 577 kişiyi dahil eden şirketin, 2023 yılı içerisinde de iştirakleriyle birlikte 10 bin yeni çalışanı istihdam etmeyi planladığı kaydedildi.

“ÇALIŞAN SAYISINI 85 BİNE ÇIKARTMATAYI HEDEFLİYOR”

Bu kapsamda THY’nin iki yeni ilan (Take-Off JR ve Kabin Memuru) açtığı aktarılan açıklamada, “Bayrak taşıyıcı, yapılacak müracaatlarla 75 bin kişilik ailesini büyütmeyi hedefliyor. Türkiye iktisadında son 20 yıl içerisinde yaşanan gelişmelerle birlikte, uçak sayısını 66’dan 414’e, çalışan sayısını da 10 bin 267’den 7,5 kat artırarak 75 bine çıkarttı. Bayrak taşıyıcı, iştirakleriyle birlikte yapacağı işe alımlarla 2023 yılında çalışan sayısını da 85 bine çıkartmayı hedefliyor.” tabirlerine yer verildi.

“FİLOMUZU VE ÇALIŞAN SAYISIMIZI ARTIRMAYA DEVAM EDİYORUZ”

Açıklamada görüşlerine yer verilen THY İdare Şurası ve İcra Komitesi Lideri Ahmet Bolat, şunları kaydetti:

“Dünyanın en çok noktasına uçan bayrak taşıyıcı olarak, güçlü finansal yapımız ve geleceğe dönük amaçlarımız doğrultusunda filomuzu ve çalışan sayımızı artırmaya devam ediyoruz. Ülke iktisadının büyümesine önemli katkılar sağlayan bayrak taşıyıcımız, dünyanın ikinci büyük havayolu olma uğraşıyla çalışmalarını sürdürecektir.”

2033 YILINDA 800 UÇAKLIK FİLO İLE 150 BİN ÇALIŞAN

THY’nin iştirak şirketleriyle bir arada halihazırda 75 bin çalışanı bulunduğu hatırlatılan açıklamada, şirketin 2023 yılı sonunda 435 olması planlanan uçak sayısını 2033 yılında 800’e çıkarmayı, çalışan sayısını da 150 bine ulaştırmayı hedeflediği belirtildi.

Tüm ilanlara ve açık durumlara THY’nin resmi internet sitesi olan “kariyer.thy.com” adresinden ulaşılabilecek.

Kaynak: AA / İktisat
THY, bu yıl 10 bin kişiyi işe alacak

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir