featured

THY’den beklenmedik karar: Anadolujet, isim değiştiriyor!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ülkemizin bayrak taşıyıcı hava yolu şirketi olan Türk Hava Yolları’nın düşük maliyetli hava yolu olarak hizmet veren alt markası Anadolujet, THY’nin bir müddettir üzerinde çalışarak tabanını hazırladığı bir kararla birlikte yeni bir hüviyete bürünecek. Pekala Anadolujet’i ne bekliyor? Tahminen de o ünlü replikteki üzere “yeni bir yüz, yeni bir kimlik” olacak. Bahsin ayrıntılarına yakından bakalım.

Anadolujet artık “AJet”oluyor!

Türk Hava Yolları KAP’a yaptığı açıklamada yeni bir şirket kurulmasına ait bir grup konuları belirtti. Açıklamaya nazaran şirketin öbür bir markası olan ve düşük maliyetli hava yolu olarak hizmet veren Anadolujet iştirak şirket olacak.

Yapılan açıklamada şunlar söylendi:

Yönetim Konseyimizce İştirakimizin AnadoluJet markasının küresel standartlarda düşük maliyetli hava yolu olarak faaliyetlerine devam edebilmesi ve pazardaki rekabetçi pozisyonunu güçlendirebilmesi emeliyle faaliyetlerinin %100 Türk Hava Yolları iştiraki olarak kurulacak olan “AJet Hava Nakliyeciliği Anonim Şirketi” altında devam ettirilmesine karar verilmiştir.

Türk Hava Yolları İdare Konseyi Lideri Ahmet Bolat da linkedin hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda Anadolujet’le ilgili yeni gelişmeden bahsetti. Bolat şunları söyledi:

“Bugün, “Gelecek 10 Yıllık Stratejilerimiz” çerçevesinde, AJet’imizin kuruluş çalışmalarını başlattık. İyi olsun! 6 aydır öbür gerekli çalışmalarla bir arada AJet’in kendi özel rezervasyon sistemini oluşturmaya başlamıştık. 2024’ün birinci çeyreğinde gökyüzüyle buluşarak milletimize hizmet etmeye başlaması dileğiyle.”

Anadolujet’in mazisi!

Bayrak taşıcıyımız Türk Hava Yolları’nın 2008 yılında yeni bir iş modeli kullanarak düşük maliyetli hava yolu hizmeti vererek daha geniş kitlelere hizmet sağlaması hedefiyle THY bünyesinde Anadolujet markasını hayata geçirdi.

Anadolujet hava ulaşımı muhtaçlığını çok daha avantajlı seçeneklerle karşılayarak yoluna devam etti. Günüzmüzde ise Anadolujet markası çoğunluğu Boeing 737 uçaklarından oluşan 81 uçaklık filosuyla iç çizgilerde 41 nokta ve 74 sınır; dış sınırlarda ise 48 nokta ve 90 çizgi olmak üzere toplamda 89 nokta ve 164 hatta uçuşlarını icra ediyor.

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı, Ankara Esenboğa Havalimanı ile birlikte Antalya, Bodrum ve Dalaman noktalarından da yurt içi ve yurt dışında birçok noktaya sefer düzenleyen Anadolujet, 11 Haziran 2020 prestijiyle memleketler arası uçuşlara başladı.

Bir alt marka olarak uçuş hayatına başlayan Anadolujet teşbih yapmak gerekirse ünlü dizideki meşhur replikte olduğu üzere “yeni bir yüz, yeni bir kimlik” ile AJet Hava Nakliyatı Anonim Şirketi adıyla yeni bir periyodun kapısını aralayacak. THY’nin halihazırda başarılı öbür birçok iştirak şirketi mevcut. Bunların ortasına girecek olan şirket yeni hüviyetiyle gelecekte hangi durumda olacak daima birlikte göreceğiz.

Konu hakkındaki niyet ve görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirisiniz.

THY’den beklenmedik karar: Anadolujet, isim değiştiriyor!

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir