featured

Trabzonspor hacklendi mi? Trabzonsporu hackledi?

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Trabzonspor‘a ilişkin şirketlerin 19 Mayıs’ta siber taarruza uğradığı açıklandı. Birtakım bilgilerin ele geçirilmesi nedeniyle Şahsî Dataları Müdafaa Kurumuna bilgi ihlali bildiriminde bulunuldu. Trabzonspor hacklendi mi? Trabzonsporu hackledi, merak edildi.

TRABZONSPOR HACKLENDİ Mİ?

Saldırıdan Trabzonspor Ticari Eserler ve Turizm İşletmeciliği Ticaret A.Ş, Trabzonspor Futbol İşletmeciliği Ticaret A.Ş, Trabzonspor Telekomünikasyon Danışmanlık ve Servis Hizmetleri Ticaret A.Ş, Bordo Mavi Futbol Yatırımlar Ticaret A.Ş, Trabzonspor Kulübü Derneği ve Trabzonspor Bordo Mavi Güç Elektrik Üretim A.Ş. de etkilenirken, şifrelenen sunucularda tutulan evraklara erişim sağlanamadığından ihlalden etkilenen kişi ve kayıt sayısı tespit edilemedi.

KVKK İNCELEME BAŞLATTI

İhlalden etkilenenler, çalışanlar, kullanıcılar, öğrenciler, müşteriler ve potansiyel müşteriler olurken, ihlal nedeniyle kimlik, irtibat, özlük, müşteri süreç, finans, mesleksel tecrübe, pazarlama, görsel ve işitsel kayıtlar ile başka bilgi kategorileri de etkilendi. İlgililer, davet merkezi aracılığıyla data ihlali hakkında bilgi alabilecek. Data ihlali bildiriminin akabinde KVKK, mevzuya ait inceleme başlattı.

Trabzonspor hacklendi mi? Trabzonsporu hackledi?

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir