featured

Turan Hareketi Partisi 2. tur için tarafını seçti: Kılıçdaroğlu’nu destekleyeceğiz

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Turan Hareketi Partisi Genel Lideri Varol Esen, Cumhurbaşkanlığı ikinci çeşit seçimine 2 gün kala tarafını seçti. Esen, 28 Mayıs’ta Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekleyeceklerini açıkladı.

Esen’in yaptığı açıklama şöyle:

“Cumhuriyetimizin 100. yılının son seçimlerinde, Cumhurbaşkanlığı seçimleri ikinci cinsinde Turan Hareketi Partisi Başkanlık Heyeti kararıyla Cumhuriyet Halk Partisi Genel Lideri Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekleme kararı almış bulunmaktayız. Büyük Türk milleti, bugün geldiğimiz noktada Cumhurbaşkanlığı seçiminde tüm savunduğumuz ve kuruluş hedeflerimizin hakları bizde gizli kalmak kaydı ile bu seçimlerde bir tarafı destekleme gereği doğmuştur. Doğal olarak bulunduğumuz pozisyonun muhalefet olması sebebiyle ülkedeki kutuplaşmanın, huzursuluğun, yoksulluk ve yolsuzluğun, yandaş, eş dost, akraba kayırmanın, tüm kurumların tarikat ve cemaatlerin tarafından ele geçirilmiş olmasının, toplumsal ayrışma ve yozlaşmanın, iç ve dış tehditlerin 21 yıllık iktidarın eseri olduğunu görmezden gelemeyiz.

“İKTİDARA BİR 5 YIL DAHA TÜRK MİLLETİNİ TESLİM EDEMEYİZ”

Milyonlarca işgalciyle demografik, ahlaki, toplumsal, kültürel, iktisadi, içtimai, Türk egemenlik haklarına, Atatürk prensip ve inkılaplarına, devletimizin kurucu kıymetlerine oluşturulan kastın Cumhur İttifakı tarafından ağırlaştırılarak uygulandığını yok sayamayız. Münasebetiyle muhalefet partileri, bizler eleştirel haklarımızı bugün bir kenara bırakmalıyız. İktidar partisine bir 5 yıl daha Türk milletini teslim edemeyiz. Bir 5 yıl daha iktidar partisinin Türk milletini maddi ve manevi sömürmesine müsaade veremeyiz. Bir 5 yıl daha Türk egemenlik hakları, Atatürk prensip ve inkılapları üzerinde karşı ihtilallerini tamamlama fırsatı tanıyamayız.

“BU KEYFİ GÜCÜN BİR DİKTAYA DÖNÜŞEBİLECEĞİNİN DERİN TASASI İÇERİSİNDEYİZ”

14 Mayıs Genel Seçimleri’nde parlamentoda Cumhur İttifakı’nın almış olduğu sandalye çoğunluğunun yanı sıra Cumhurbaşkanlığı’nın da kaybedilmesi durumunda tam bir keyfi güç oluşacağı, bu keyfi gücün bir diktaya dönüşebileceğinin derin tasası içerisindeyiz. Bu noktada adil ve denetleyici, Türk milletine nefes aldıracak yönetim merkezinin oluşması ismine Sayın Kılıçdaroğlu ile yapmış olduğumuz görüşmeler doğrultusunda cumhurbaşkanlığı ve bakanlar şurası kabinesinin yürütme haklarının Millet İttifakı tarafında olmasının duygusal bir durum olmadığına, ülkemizin ve Türk milletinin geleceği ismine en uygun formül olduğu kanaatine varmış bulunmaktayız. İstikrar ve denetleme sisteminin daha sağlam olacağına dair fikrimizin sandığa gidecek her seçmen tarafından uygunca düşünülmesi tüm samimiyetimizle tavsiyemizdir.

Turan Hareketi Partisi 2. tur için tarafını seçti: Kılıçdaroğlu’nu destekleyeceğiz

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir