Türk start-up Weartechclub, dünyanin en büyük spor fuarı ISPO’dan büyük ödülle döndü!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Geliştirdikleri giyilebilir spor eserleriyle ISPO Fuarı kapsamında düzenlenen Spor ve Sıhhat Doruğu FitTech Summit’e katılım daveti alan tek Türk Start-up şirketi WearTechClub, 25 ülkeden 300’den fazla teşebbüsçü ortasından birinci seçilerek ISPO Accelerator Ödülü’nü ülkemize getirmeyi başardı. 

Türk start-up Weartechclub, dünyanin en büyük spor fuarı ISPO’dan büyük mükafatla döndü!

Almanya’nın Münih kentinde 1970 yılından bugüne, her yıl gerçekleştirilen ve dünyanın spor trendlerini belirleyen ISPO Fuarı’na bu yıl, İstanbul Teknik Üniversitesi teknoloji merkezi Arı Teknokent bünyesinde çalışmalarına devam eden Türk teknoloji ve spor start-up şirketi WearTechClub damga vurdu.

Spor sanayisine istikamet veren, spor dünyasının en büyük buluşması ISPO Fuarı kapsamında düzenlenen Spor ve Sıhhat Tepesi FitTech Summit’e iştirak daveti alan tek Türk Start-up şirketi WearTechClub, geliştirdikleri yenilikçi giyilebilir spor eserleriyle 25 ülkeden 300’den fazla teşebbüsçü ortasından birinci seçilerek ISPO Accelerator Ödülü’nü ülkemize getirmeyi başardı. 

WearTechClub, kumaşa entegre sensör teknolojisi aracılığıyla kullanıcıların sıhhat datalarını takip eden ve gerektiğinde ihtar gönderen akıllı spor kıyafetleri ve akıllı telefon uygulamaları geliştiriyor. İstanbul Teknik Üniversitesi teknoloji merkezi Arı Teknokent iş birliğiyle çalışmalarını sürdüren WearTechClub, geleceğin teknolojilerini bugünden geliştirerek İTÜ Arı Teknokent vizyonunu da en yeterli biçimde ortaya koyuyor ve Türk girişimciliğinin sesini, memleketler arası arenada duyurmaya devam ediyor.

WearTechClub giyilebilir spor eserleri; güneş gücünü elektrik gücüne dönüştürebilen, kalp atış suratı ya da kandaki oksijen ölçüsü üzere dataları ölçebilen, kişinin fizikî hareketlerini manalı sıhhat bilgilerine dönüştürebilen teknolojilerle donatılıyor. Sürdürülebilir kumaş teknolojisi ve akıllı sensörlerin entegrasyonu ile kullanıcılara eşsiz bir tecrübe sunan WearTechClub giyilebilir spor eserleri; sürekli takip edilen sıhhat datalarını, bulut sistem aracılığıyla kullanıcısının telefon, bilgisayar ve akıllı saatine aktararak spor tecrübesini şahsileştiriyor ve spor tecrübesinin kalitesini arttırıyor. 

Tekstil, elektronik ve bilgisayar mühendisleri, dizayncılar, akademisyenler ve atletlerden oluşan güçlü grubu ile performansı arttıran, inovatif ve yeni jenerasyon bir spor giysi markası olmaya odaklanan WearTechClub, birebir vakitte karbon ayak izini düşürmek üzere geliştirdiği teknolojilerle sürdürülebilirliği de önceliklendiriyor. 

İstanbul Teknik Üniversitesi, Endüstriyel Tasarım Bölümü’nden mezun olan ve 15 yıl boyunca Türkiye’nin en büyük reklam ajanslarında sanat direktörü misyonunu üstlenerek başarılı projelere imza atan Özgül Dalkılıç, 2017 yılında spor markası TightClub’ı kurdu. Yalnızca bir spor giysi markası olarak değil birebir vakitte bir performans hareketi olarak kurgulanan marka, her atletin ve hatta her bireyin hayattaki gayelerine ulaşmak için kolektif güce gereksinimi olduğu inancıyla hayata geçirildi. Genç Türk bayanının girişimciliğini ve gücünü temsil eden, yenilikçi vizyonunu en güzel biçimde ortaya koyan TightClub bugün; İngiltere, Avusturya, İtalya, Almanya ve Lübnan’a ihracat yaparak 25.000’den fazla kullanıcıya ulaşıyor.

Konvansiyonel spor markası TightClub’ın devamı olarak 2023 Ocak ayında, İstanbul Teknik Üniversitesi iş birliğiyle kurulan WearTechClub ise bilhassa giyilebilir ve yenilikçi spor teknolojilerine odaklanarak TightClub markasını geleceğe taşıyor. WearTechClub, kumaşa entegre sensör teknolojisi aracılığıyla kullanıcıların sıhhat datalarını takip eden ve gerektiğinde ihtar gönderen akıllı spor kıyafetleri ve akıllı telefon uygulamaları geliştiriyor. Geliştirdikleri teknolojiyle dünya markası olma yolunda süratle ilerleyen WearTechClub, dünya çapında tüm spor kesimi tarafından ilgiyle takip edilen ISPO Accelerator Ödülü’nü kazanarak bu alandaki muvaffakiyetini bir kere daha ortaya koymuş oluyor.

İTÜ Arı Teknokent Unvan Unvan İsim Soyisim konu hakkında “Teknoloji, inovasyon ve girişimciliği odağına alan İTÜ ARI Teknokent olarak teknoloji firmalarına ve girişimcilere, teknoloji geliştirmeleri ve bu teknolojileri ticarileştirmeleri için en uygun ortam ve imkanları sunmayı hedefliyor, Türkiye’nin teknoloji gelişimine katkı sağlamak için çalışıyoruz. Yürüttüğümüz faaliyetler ve geliştirdiğimiz programlarla muvaffakiyetin “kültür ekmek” ve “değer üretmek” olduğuna inanıyor, bünyemizdeki tüm markalara kıymet ve takviye veriyor, her vakit “Birlikte İleriye” gitmeyi amaçlıyoruz.

Bu amaçla çok istikametli, faal ve sürdürülebilir bir üniversite-sanayi işbirliği için akademisyenlerimizi, İTÜ’nün sağladığı alt yapı ve akademik bilginin gücüyle teknopark şirketleriyle çalışmaya yönlendiriyoruz. Yarattığımız bu sinerji büyük başarılara imza atmamızda kıymetli bir rol oynuyor. Bunun en yeterli örneklerinden biri de geliştirdikleri yenilikçi giyilebilir spor eserleriyle fark yaratan WearTechClub. İTÜ Arı Teknokent bünyesinde faaliyetlerini sürdüren WearTechClub, tüm dünyada spor kesiminin en büyük buluşma platformu olan ISPO Fuarı’nda kazandıkları ISPO Accelerator Mükafatı ile Türk girişimciliğinin muvaffakiyetini tüm dünyaya duyurdu. İTÜ Arı Teknokent olarak hayata geçirdiğimiz iş birliklerinin son derece başarılı sonuçlarını, böylesine kıymetli mükafatlar ile taçlandırılmasından büyük gurur duyuyoruz. WearTechClub takımını ve kurucuları sayın Özgül Dalkılıç’ı ISPO Fuarı’ndan mükafatla dönerek ülkemizin muvaffakiyetlerini dünyaya taşıdıkları için samimiyetle tebrik ediyorum.” formunda konuştu.

WearTechClub Kurucusu ve Endüstriyel Dizayncı Özgül Dalkılıç konu hakkında “WearTechClub’ta çok güçlü bir grupla ve çok büyük gayelerle çalışıyoruz. Teknolojinin, bilim ve araştırmanın gücüne olan sarsılmaz inancımızla ve her vakit bir adım daha ileride olma tutkumuzla yaratıcılığımızı ve yeteneklerimizi yaptığımız işe adıyoruz.

Sporun geleceğini bugünden belirlemek için var gücümüzle çalışan WearTechClub olarak bilim ve teknolojiden güç alan şahsileştirilmiş, akıllı spor tecrübeleri yaratıyor ve kullanıcıların kendini daha inançta ve konforlu hissetmesine imkan sağlıyoruz. Yaptığımız özverili çalışmaların ses getiren olumlu geri dönüşlerini alabilmek sahiden çok hoş. Spor sanayisine istikamet veren ve her yıl onbinlerce spor profesyonelini bir ortaya getiren ISPO Fuarı’nda, 25 ülkeden 300’den fazla teşebbüsçü ortasından birinci seçilmiş olmaktan büyük gurur duyuyoruz.

Bu vesileyle bu çok değerli ISPO Accelerator Ödülü’nün ülkemize getirilmesinde katkısı olan tüm çalışma arkadaşlarıma özverileri ve adanmışlıkları için çok teşekkür ediyorum. Ayrıyeten bize her vakit güç veren İTÜ Arı Teknokent’e dayanakları için teşekkür ediyorum. Birlikte daha birçok başarılara imza atacağımıza ve WearTechClub olarak sporun geleceğine istikamet vereceğimize yürekten inanıyorum.” şeklinde konuştu.

ISPO FUARI SPOR TRENDLERİNİN NABZINI TUTMAYA DEVAM EDİYOR.

ISPO spor fuarı, Almanya’nın Münih kentinde birinci kere 1970 yılında gerçekleştirildi. O günden bu yana spor giysi ve spor materyalleri markalarını buluşturarak, iştirakçilere eşsiz bir tecrübe sunan ISPO Fuarı’nı her yıl 40 binden fazla iştirakçi ziyaret ediyor. Spor sanayisindeki başkan markaları, dizayncıları, üreticileri, iş ve spor dünyasından profesyonelleri bir ortaya getirerek spor dalına taraf veren ISPO Fuarı, spor alanında en büyük ve en ilham verici platform olmasıyla tüm dünyada kıymetli bir rol üstleniyor. ISPO Fuarı’nda iştirakçiler; spor modası ve trendleri, spor ekipmanları, outdoor materyalleri, atletlerin performansını artıran teknolojiler ve spor aksesuarları üzere birçok alanda yenilikleri keşfetme imkanı buluyor.

Türk start-up Weartechclub, dünyanin en büyük spor fuarı ISPO’dan büyük ödülle döndü!

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir