featured

Turkcell’in “seçim gecesi mesajı” ortalığı karıştırdı! Şirket CEO’su Murat Erkan’dan açıklama geldi

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Turkcell’in 12-15 Mayıs tarihleri ortasında İstanbul’daki merkez çalışanlarına bildiri atarak, seçim gecesi “teknik altyapı çalışmaları” nedeniyle plaza ve ofislere giriş yapılamayacağını bildirdi. Bu durum toplumsal medyanın gündemine oturdu.

ŞİRKET CEO’SU ERKAN MEVZUYA AÇIKLIK GETİRDİ

Konuya ait Halktv’ye açıklamalarda bulunan Turkcell CEO’su Murat Erkan, “Plaza da internet mi olur? Plazaya insan girmemesiyle internet ya telefon bağlantısı kesilir mi? Plazayı kapatmasak da internet kesilip, yavaşlatılabilir. 2 gün boyunca alt yapı ile ilgili teknik takımımız ofiste çalışacak” dedi.

“DIŞARIDAN ARKADAŞLARIMIZIN VPN’E ERİŞEMEMESİ GEREKİYOR”

“VPN kontağı bizim kendi dahili şebekemize bizim takımlarımızın bağlanması demek. Teknik çalışma yapılırken dışardan arkadaşlarımızın VPN’ye erişememesi gerekiyor” diyen Erkan, “Türkiye’de interneti yalnızca Turkcell sağlamıyor. Türkiye’nin Turkcelli olarak daha evvelki seçimlerde de tıpkı uygulamaları yaptık. Süreci çok hassas yönetiyoruz.

“DAHA EVVELKİ SEÇİMDE DE BU ÇALIŞMAYI YAPTIK”

Allah korusun bu internet. Ancak bizim işimiz erişimin kopmaması. Çok argümanlı bir cümle ancak Turkcell interneti çökmez. Teknoloji işinde kesinlikle aksilikler olur biz onlar olmasın diye bu çalışmaları yapıyoruz. Daha evvelki seçimde de bu çalışmayı yaptık. Turkcell ile ilgili bir sorun oldu mu? Olmadı. Biz bu seçimin tarafı değiliz. Birçok kuruma partilere, kamu kuruluşlarına hizmet veriyoruz” sözlerini kullandı.

Turkcell’in “seçim gecesi mesajı” ortalığı karıştırdı! Şirket CEO’su Murat Erkan’dan açıklama geldi

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir