featured

Türkiye-Suudi Arabistan arasında anlaşmalar imzalandı! Veliaht Prens, Erdoğan’ı hediye edilen Togg’la otele bıraktı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Körfez çeşidi dün Suudi Arabistan‘la başladı. Türkiye Cumhuriyeti ile Suudi Arabistan Krallığı ortasında direkt yatırım, savunma sanayii, güç, savunma ve irtibat alanlarında muahede imzalandı. Görüşmenin akabinde Veliaht Prens Muhammed bin Selman kendisine ikram edilen TOGG’un direksiyonuna geçip Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı oteline bıraktı.

DOĞRUDAN YATIRIM TEŞVİK EDİLECEK

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed Bin Selman başkanlığındaki heyetler ortası görüşmelerin akabinde mutabakatlara imza atıldı. Türkiye Cumhuriyeti ile Suudi Arabistan Krallığı ortasında Direkt Yatırımın Teşvik Edilmesi Alanında İşbirliğine Ait Mutabakat Zaptı, Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Lideri Burak Dağlıoğlu ile Suudi Arabistan Yatırım Bakanı Khalid Al-Falih tarafından imzalandı.

İLETİŞİM GÜÇLENDİRİLECEK

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Bağlantı Başkanlığı ile Suudi Arabistan Krallığı Enformasyon Bakanlığı Ortasında Bağlantı Alanında İşbirliğine Ait Mutabakat Zaptına, Cumhurbaşkanlığı Bağlantı Lideri Fahrettin Altun ile Suudi Arabistan Medya Bakanı Salman bin Yusuf Al-Dawsari imza attı.

ENERJİ VE SAVUNMA ALANLARINDA DA MUAHEDE İMZALANDI

Türkiye Cumhuriyeti Ulusal Savunma Bakanlığı ile Suudi Arabistan Krallığı Savunma Bakanlığı Ortasında İşbirliğine Ait Uygulama Planı, Ulusal Savunma Bakanı Yaşar Güler ile Suudi Arabistan Savunma Bakanı Prens Halid bin Selman Al-Suud tarafından imzalandı.

Türkiye Cumhuriyeti Güç ve Alışılmış Kaynaklar Bakanlığı ile Suudi Arabistan Krallığı Güç Bakanlığı ortasındaki Güç Alanında Mutabakat Zaptı, Güç ve Olağan Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar ile Suudi Arabistan Güç Bakanı Prens Abdulaziz bin Salman Al-Suud tarafından imzalandı. Suudi Arabistan Savunma Bakanlığı ile Baykar Ortasında İşbirliği Kontratı’nda Baykar Genel Müdürü Haluk Bayraktar ve Suudi Arabistan Savunma Bakan Yardımcısı Halid Bin Hüseyin El Bayari’nin imzaları yer aldı.

TOGG İKRAM EDİLDİ

Görüşme sonrası Veliaht Prens Muhammed bin Selman kendisine ikram edilen TOGG ile Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı oteline bıraktı. Erdoğan, resmi merasimin akabinde heyetler ortası görüşmeye başkanlık ettiği Veliaht Prens Muhammed bin Selman ile ikili görüşme gerçekleştirdi. Görüşmenin akabinde Veliaht Prens Muhammed bin Selman kendisine ikram edilen TOGG’un direksiyonuna geçti ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı oteline bırakmak üzere araçla hareket etti.

Kaynak: AA / Mümin Altaş – İktisat
Türkiye-Suudi Arabistan arasında anlaşmalar imzalandı! Veliaht Prens, Erdoğan’ı hediye edilen Togg’la otele bıraktı

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir