featured

Türkiye’nin ilk süper kahraman evreninden ilk fragman!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Geçtiğimiz devirde Filinta ve Yüzleşme üzere dizilerin yapımcılığını üstlenen Bülent Turgut, bir müddettir farklı bir çalışma sürdürüyor. Birkaç yıldır üretim ve geliştirme süreci devam eden proje, T-World Sinematik Evreni olarak isimlendiriliyor ve bizleri Türkiye’nin birinci muhteşem kahraman kainatına götürüyor. Yani yerli Marvel/DC serimiz olarak düşünebiliriz. Bugün de Altay dizisi için birinci fragman yayınlandı.

T-World Sinematik Kainatı başlıyor: Altay dizisi için birinci fragman yayınlandı!

T-World Sinematik Cihanı, Türk ve İslam tarihinden, yaşanan olaylardan ve şahıslardan ilham alınarak tasarlandı. Örneğin birçok yerinde Mevlana’dan Ali Kuşçu’ya, Harezmi’den Ahmet Yesevi’ye kadar atıflar bulunuyor.

Fragmanı aşağıdaki ilişkiyi tıklayarak izleyebilirsiniz.

Bugün birinci fragman paylaşımı yapılan Altay dizisi de Su Perisi, İkizler, Rumi, Nazar ve İnsan Tamircisi isimli karakterlerden sadece birini temsil ediyor. Toplamda ise 36 karakterin çalışıldığı belirtiliyor. Aslında Bülent Turgut da tek bir dizi değil, bütün bir sinematik cihanı tasarladıklarını, karakterlerin kesişme ve ayrışma noktaları olacağını, hepsinin tıpkı kainatta farklı üretimlerde karşımıza çıkacağını söylüyor.

Bugüne kadar karşılaştığımız Marvel ve DC özentisi üretimlerin tersine özgün bir sinematik cihanın geliştirildiğine bilhassa dikkat çekiliyor. Yani tüm dünyanın beğenisini toplayan 100 yıllık ABD çizgi roman serüveninden büsbütün bağımsız yesyeni karakterler ve öyküler karşımıza çıkacak.

Haber güncelleniyor…

Türkiye’nin ilk süper kahraman evreninden ilk fragman!

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir